Articles Posted in the " Sporti " Category


 • Sukses i Ulqini në “PODGORICA OPEN 2019”

  Të shtunën me datë 18.05.2019 në Podgoricë u mbajtë turneu ndërkombëtarë në sportin olimpik të Taekwondo-së. “PODGORICA OPEN 2019” Në këtë aktivitet sportiv të sportit të Taekwondo-së u paraqitën 300 garues nga 30 klube prej 6 vendeve. Ekipi i Taekowndo-së Ulqini u paraqit me 30 garues. Rezultati për ekipin nga Ulqini është: gjithësejt 25 medalje […]


 • Futboll: Otrant humbet në Kotor

  Ekipi Otrant Olimpik humbi pasdrekën e së dieles në nga Bokeli i Kotorit në ndeshjen e drejtpërdrejt për vendin e tretë, vend që çon në barazh për në ligën e parë futbollistike të Malit të Zi. Edhe pse Otranti kaloi në avantazh në minutin e 14-të të takimit me autorin e golit Daciq vendasit arritën […]


 • Ping-pong: Mbi 150 pjesmarrës në turneun ”Trofeu i Ulqinit”

  Këtë fundjavë në Ulqin po mbahet turneu ndërkombetar në ping pong me pjesmarrjen e sportisteve nga Mali i Zi, Kosova, Shqipëria, Serbia, Bosna e Hercegovina dhe Maqedonia. Numri prej mbi 150 sportistave tregon për një turne të nivelit të lartë. Garat janë të konceptuara ashtu që pjemsarrësit marrin pjese në kategoritë nga më të rinjtë […] • “Shkendija” e Tetovës kampione për të dytin vit me rradhë në Maqedoni

  “Kuq e Zi” – “Shkendija” e Lazim Destanit nga Tetova kampione per se dytin vit me rradhe Nga Beqir SINA – New York Urime “Shkendija” vjen keshtu urimi I Presidentit te Klubit te Futbollit Shkendija – zotit Lazim Destani TETOVE : Klubi shqiptar nga Tetova, Shkëndija ka fituar matematikisht titullin kampion për sezonin 2018/19 në […]


 • UEFA dënon Malin e Zi, ndeshjen ndaj Kosovës e luan pa tifozë

  UEFA ka dënuar Malin e Zi me një ndeshje pa prani të tifozëve dhe gjobë prej 20 mijë euro për shkak të thirrjeve raciste nga ana e tifozëve malazezë në sfidën ndaj Anglisë. Këtë e ka konfirmuar Federata e Futbollit të Malit të Zi, transmeton Koha.net. Për shkak të kësaj Mali i Zi ndeshjen e […]


 • Futboll: Përfundoi liga e Anës së Malit, Brajsha më e mira

  Për rreth një muaj në Katërkollë të Anës së Malit u mbajt liga tradicionale e futbollit të vogël. Në këtë turne simpatik që mbledh një numër të madh të të rinjëve të kësaj zone morën pjesë 10 ekipa që përfaqësonin fshatrat e tyre. Gjatë ndeshjeve në grupe dhe atyre gjysëmfinale, mbrëmë u luajt edhe ndeshje […]


 • Futboll: Çka po ndodh me Otrantin?

  Të dielen pasdreke ekipi i Otrant Olimpikut nga Ulqini në kuadër të xhiros së XXIX të ligës sës dytë të Malit të Zi luajti kundër ekipit të fundit në tabelen e klasifikimit, ekipit të Beranës. Edhe përkundër faktit se ekipi mysafir kishte ardhur në Ulqin vetëm për të kryer ndeshjen e radhsë pasi tashmë ata […]


 • 14 medalje për Ulqinin në “Shabac open 2019”

  Taekwondo Team Ulqini Ekipi i Taekwondo-së Ulqini kthehet me 14 medalje dhe një trofe nga turneu ndërkombombëtar në sportin olimpik të Taekwondo-së, “Shabac open 2019”. Gjatë këtij vikendi të dielen me 14.04.2019 në qytetin e Shabacit u mbajt turneu në Taekwondo  i cili grumbullojë 700 garues, 65 klube, 13 shtete. Klubi i Taekwondo-së Ulqini u […]