Articles Posted in the " alternativa shqiptare " Category

 • Tuz: Denim prej 230€ për ngritjen e flamurit shqiptar

  Emin Beqaj nga Tuzi është dënuar në shumën prej 230€ për shkak se për festën e Ditës së Flamurit kishte vendosur flamurin shqiptar në shtëpinë e vet. Këtë dënim për qytetarin nga Tuzi e ka paguar subjekti politik Alternativa Shqiptare. I pari i koalicionit të partive shqiptare për zgjedhjet e 3 marsit, Nik Gjeloshaj, nëpërmes […]


 • CEDEM: ASH rritet, Forca bie, paritë tjera shqiptare jashtë listës – Ja numrat

  CEDEM, Qednra pëpr demokraci dhe të drejta të njëriut, ka paraqitur sot rezultatet e një hulumtimi të opinionit publik politik në Mal të Zi. Ky  hulumtim është realizuar në periudhën kohore prej 26 nëntorit deri me 8 dhejtor 2018. Partitë shqiptare që janë të pasqyruara në këtë hulumtim janë vetëm Alterantiva Shqiptare dhe Forca. Rezultatet […]


 • Lajmi i ditës vjen nga Tuzi – Bashkohen Alternativa dhe LDSH?

  Alternativa Shqiptare dhe Lidhja Demokratike Shqiptare, janë në prag të marrëveshjes parazgjedhore për zgjedhjet lokale të 3 Marsit, për komunë të plotë të Malësisë, mëson jo zyrtarisht portali Malesia.Org. Përpos marrëveshjes midis ASH-së dhe LDSH-së, të cilët sipas të dhënave tona, kanë bërë marrëveshje, pjesë e këtij koalicioni pritet të jetë edhe Unioni Demokratik i […]


 • Gjeloshaj: Në Plavë na munguan 40 vota për mandatin e dytë

  I pari i listës së Alternativës Shqiptare për Podgoricën, Nik Gjeloshaj, nëpërmes një postimi të tij në FB, ka falenderuar të gjithë qytetarët që kanë votuar këtë subjekt në Podgoricë si edhe në  Plavë. Nëpërmes këtij shkrimi Gjeloshaj tregon se në Plavë kanë munguar 40 vota për të marrë edhe mandatin e dytë. Shkrimin e […]


 • Partitë shqiptare në Mal të Zi përkrahin Gjukanoviqin në zgjedhjet presidenciale

  Forca e Re Demokratike, Partia Demokratike, Alternativa Shqiptare dhe Unioni Demokratik i Shqiptarëve tashmë kanë vendosur që në zgjedhjet presidenciale të 15 prillit që do të mbahen në Mal të Zi do të përkrahin Millo Gjukanoviqin, kandidatin e DPS-it. Nga infomracionet që qarkullojnë nuk mësohet nëse kjo mbështetje është bazuar në ndonjë marrëveshje se me […]


 • Alternativa Shqiptare do të marrë pjesë në zgjedhjet lokale në Ulqin

  Subjekti politik Alternativa Shqiptare sipas të gjitha gjasave do të marrë pjesë në zgjedhjet lokale në Komunën e Ulqinit. Pas arrtijes që të dalë si subjekti më i votuar shqiptar në zgjedhjet lokale të dieles së kaluar në Tuz, ky subjekt është duke bërë përgatitje intensive për zgjedhjet e 4 shkurtit, që do të mbahën […]


 • Tuz: Partitë shqiptare vetëm 12 mandate, DPS me partnerë fitojnë shumicën

  Në zgjedhjet lokale të mbajtura të dielen në Tuz, partitë shqiptare të ndara në tri lista arritën të marrin vetëm 12 mandata nga 32 të tillë sa ka Kuvendi komunal i Komunës urbane të këtij qyteti. Sipas rezultanteve preliminare Alternativa Shqiptare ka fituar 7 mandate, Lidhja Demokratike Shqiptare  3 mandate kurse Unioni Demokratik i Shqiptarëve  […]


 • UDSH del e vetme në zgjedhje

  Nuk kanë pasur sukses negociatat ndërmjet Alternativës Shqiptare dhe Unionit Demokratik të Shqiptarëve që në zgjedhjet e ardhshme për Kuvendin Komunal të Tuzit në kuadër të kryeqytetit të dalin së bashku. Vendimi që ASH dhe UDSH të dalin të pavarur  është marrë në një takim të shtunën mbrëma, me 28 tetor, shkruan dan. Kjo u […]