Daily Archives: October 31, 2019

  • LOJËRAT E FATIT JANË VIRUS I RREZIKSHËM PËR SHOQËRINË TONË

    Shkruan : Esat Mehmeti Në Ulqin, sot më shumë se kurrë ka lojëra të fatit, sesa lindje të foshnjave  brënda një viti ! Fatkeqësisht  edhe  në qendër të Anës së Malit, në Katërkollë, sot janë të rralla ato kafene, që në qoshet  e tyre  të mos kenë të instaluar ndonjë aparat me lojëra të fatit […]


  • NË NJU JORK SIMPOZIUM SHKENCOR PËR AT GJERGJ FISHTËN

    Këtë të shtunë, me 2 Nëntor, 2019, ora 1 pas dreke, Kisha Katolike Shqiptare në Hartsdale, New York dhe Shoqata Shqiptaro-Amerikane, “Skenderbej” organizojnë simpozium shkencor për At Gjergj Fishtën (Salla Nënë Tereza). Programin e kini të bashkangjitur më lartë. Adresa: 361 W Hartsdale Ave, Hartsdale, NY 10530 Mirë u pafshim! Frank Shkreli Shoqata Shqiptaro Amerikane […]  • Sonte mbledhje e jashtëzakonshme e Kuvendit komunal të Ulqinit

    Kryetari i Kuvendit komunal të Ulqinit z. Ilir Çapuni ka thirrur për sonte, e enjte, më 31.10.2019 një mbledhje të jashtëzakonshme. Sipas njoftimit që është publikuar në faqen e Komunës së Ulqinit mësohet se në rend dite janë dy pika, shkruan Ulqini Online. Pikat e rendit të ditës janë si më poshtë:– Propozim Vendimi për […]