Articles Posted in the " Sporti " Category
 • 15 vjeçari dymetrosh nga Ulqini karieren basketbollistike e vazhdon në Turqi

  Basketbollisti i ri dhe me plot perspektive Fati Mehmedi karieren e tij sportive do ta vazhdojë në Turqi. Në qytetin Kajzer përveç basketbollit 15 vjeçari do të ndjekë edhe shkollën e mesme. Turqia njihet si shtet  ku kushtet për avancimin e basketbollisteve të rinj janë ideale për shkak të investimeve të mëdha që kanë bërë […]
 • Një malazez në Kombëtaren e Shqipërisë! (foto)

  Sinisha Rajcevic. Ky është futbollisti që aktivizohet për Kombëtaren e Shqipërisë U-19, e cila drejtohet nga përzgjedhësi Altin Lala. Rajcevic ka tetë ndeshje me Kombëtaren U-19 teksa ka luajtur edhe për atë U-16, U-17 dhe U-18. Babai i tij është nga Mali i Zi kurse nëna e tij është shqiptare nga Shkodra. Sinisha aktivizohet për […]


 • Futboll: Dy të rinj nga Ulqini në reprezentacionin e Mali të Zi

  Reprezentacioni i të rinjve i Malit të Zi në futboll javën e ardhshme do të ketë dy ndeshje miqësore kundër moshatareve të vet nga Danimarka. Siç shruan faqja në internet e reprezentacionit të Mali të Zi, një ndër lojtaret kyç të kësaj skuadre pritet të jetë futbollisti nga Ulqini Angjello Rudoviq. Sipas kësaj faqeje nga […]


 • Trajneri i Sutjeskës: Organizim perfekt i ndeshjes, falenderoj Prishtinën

  Trajneri i Sutjeskas, Dusan Dubljeviq ka mbetur i befasuar me atmosferën e krijuar nga tifozët e Prishtinës, Plisat. Ai arsyetoi humbjen pak edhe me ndarjen e drejtësisë. “Luajtëm mirë, por në fund të ndeshjes bëmë gabime. Nuk dua të komentojë referimin, por në një moment mu desh të reagojë. Ai reagim i imi nuk ishte […]