SONY DSCSot, pas dite  mbërrin në vizitën e parë  bilaterale  në Mal të Zi  Zëvëndëskryeministri  dhe Ministri i jashtëm  i Kosovës Hashim Thaci. Në pikën  kufitare  në Bozhaj –Hani i Hotit  atë do ta presin  zyrtarë  malazez, nderkohë që nesër  delegacioni   kosovar I kryesuar   nga Z.  Hashim Thaci do të ketë takime  me homologun e tij Igor LLukshiq, kryeministrin e Malit  të Zi Millo Gjukanoviq, kryeparlamentarin  Ranko Krivokapiq  dhe presidentin  e Malit  të Zi  Filip Vujanoviq.

Ne orët e pasditës Z/vëndëskryeministri  dhe shefi i diplomacisë  së Kosovës Hashim Thaci, vjen  për vizitë në Ulqin  ku do   të pritet    nga Kryetari i Komunës Z. Fatmir  Gjeka  dhe  bashkëpunëtorët e tij.

Pas takimit dhe deklaratave që do të  jepen për gazetarë, Kryetari Gjeka  do të  shtrojë një darkë  për zyrtarët e lartë  të  Kosovës  dhe  për të   ftuar të   tjerë.

By admini

One thought on “Thaçi mbërrin në Mal të Zi – Pasdrekën e së premtës në Ulqin”
  1. UDHA E MBARE PER NE ULQIN. DRENICA E KUQE NUK KA PAS ZAKON TE KALOJ NEPER MALESI TE MADHE PA ME E PI NJE KAFE. NUK NA PENGON. MALESIA U SHKRETUA. RUANJE ULQININ.

Comments are closed.