SONY DSCZv.kryeministri dhe ministri i punëve të jashtme të Kosovës Hashim Thaçi është i gëzuar që do të vi në Mal të Zi për të marrë leksione nga ky vend në mënyrë që të njëjtat ti implementojnë në Kosovë.
”Jam i gëzuar që gjatë vizitës do të kam rastin të marrë mesazhe të vlefshme nga leksionet të cilat Mali i Zi i ka përvetsuar në mënyrë që edhe ne në Kosovë mund ti përdornim në procesin tonë të integrimeve euro-atlantike”, ka deklaruar Thaçi për të përditshmen malazeze Pobjeda.

Hashim Thaçi poashtu ka deklaruar se pakica nacionale malazeze është pjesë historike e Kosovës, në të njëjtën mënyrë si pakica nacionale shqiptare është pjesë historike e Malit të Zi.

By admini

3 thoughts on “Thaçi: Pakica shqiptare në Mal të Zi është pjesë historike e këtij vendi”
  1. PER HISTORI MOS NA TREGO. KURR NE JETE NUK PERFUNDOVE FAKULTET. LEKSIONET NGA MALI I ZI JANE: ULQINI DHE TUZI VENDET ME TE PRAPAMBETURA NE MAL TE ZI. NGADALE PO ASIMILOHEN. CDO DITE DUKE I PLACKITE. ME AMININ TEND DHE TE SALI BERISHES.

    A MUNDESH TE DEKLAROSH TE DREJTEN. A TE KUJTOHET KUR ME KRANARI I DEKLAROVE ALBIN KURTIT: “NESE KE GUXIM, SHKO NE ANE TE MALIT DHE VALVO FLAMURIN SHQIPTARE”.

    E UNE PO TE BEJ LUT TY. PARA SE TE SHKOJSH NE ULQIN. KETHEHU NE TUZ TE MALESISE. NESE GUXON MBAJE NJE TUBIM NE GJUHEN SHQIPE. ATY PARTIJA E FERHAT DINOSHES, NE KOALICION ME DPS DHE PARTI BOSHNJAKE, SLLAVIZOJ MALESINE.

    E FJALA JOTE QE NE KERKOJME ESHTE: SHQIPTARET NE MAL TE ZI DUHET TE I KENE TE GJITHA TE DREJTAT SI PAKICAT KOMBETARE NE KOSOVE. EDHEPSE NEVET NUK USHTRUAM GJENOCID NDAJ ASNJE ETNIJE.

  2. Pse nuk deklaron se shqiptaret nen mal te zi nuk i kane te drejtat e barabarta si qyteratet tjere. Hiqu perallave se jane “pjesë historike e këtij vendi”. Cdo komb/popull eshte pjese historike e vendit qe i takon. Politikan je ti.

  3. Fatkeqsisht Shqiptarët janë të percam por megjithse në Ulqin pothuej shumica e deputetve janë Shqiptarë ata për fat të zi të Shqiptarëve ata janë të korruptuem dhe mendojn vetem per xhepat e tyne. Shum her liderët tonë bajn ma zi se malazezët. Ka mundsi ju në Tuz me i zgjedh deputetët ashtu si në Ulqin, ndoshta edhe ma keqë.

Comments are closed.