Articles Posted in the " otrant olimpik " Category
 • Futboll: Otrant humbet në Kotor

  Ekipi Otrant Olimpik humbi pasdrekën e së dieles në nga Bokeli i Kotorit në ndeshjen e drejtpërdrejt për vendin e tretë, vend që çon në barazh për në ligën e parë futbollistike të Malit të Zi. Edhe pse Otranti kaloi në avantazh në minutin e 14-të të takimit me autorin e golit Daciq vendasit arritën […]


 • Futboll: Përsëri Divanoviq, përsëri fitore për Otrantin

  Futbollistët e Otrant Olimpikut arritën një fitore me rezultatin minimal 1:0 por me mjaft vlera kundër ekipit Jezero nga Plava. I përhershmi Meti Divanoviq me golin e tij ne pjesen e dytë të takimit i dha ulqinakëve fitoren e radhës. Në lojën e ulqinakëve u dalluan edhe A. Rudaj në mbrojtje dhe Daciq në mesfushë. […]
 • Futboll: Zgjohet Otranti, fiton si mysafir

  Në ndeshjen e javës së XII-të të Ligës së dytë futbollistike të Malit të Zi ekipi Otrant Olimpik nga Ulqini arriti të fitojë si mysafir në Tivat kundër Asenalit me rezultatin 3:1. Golar për ekipin tonë u shënuar nga V. Rudaj, Nikoliq dhe A. Rudaj. Me këtë fitore Otranti i largohet pak zonës së ftoftë. […] • Futboll: Ja përforcimet e Otrantit për sezonin pranveror

  Klubi i futbollit Otrant Olympic njofton qe ka perfunduar afati kalimtar dimëror. Fillimisht Klubi ka rinovuar marreveshtjet me Zaim Divanoviq dhe Valentin Rudoviq të cilët janë produkte të shkollës të futbollit të klubit tonë, kështu mësoeht nga ky klub. Përveç të përmendurve, klubi angazhoi edhe disa lojtarë të tjerë në reparte të ndryshme të lojës. […]