Articles Posted by the Author: • Studentët nga Ulqini festojnë 28 Nëntorin në Ankara (video)

  Festa e 28 Nëntorit është festuar në mënyrë madhështore edhe në Ankara të Turqisë. Studenti ynë Jetlir Kovaçi i cili është një ndër disa studenta që studiojnë atje na ka dërguar një video shumë interesante. Me kënaqësi e ndajmë këtë video me lexuesit dhe shiquesit tanë.     • Përsëri provokim – Flamuri shqiptar në Tuz shkakton ”Skandal dhe provokim”

  ”NË GJIMNAZIN NË TUZ FLAMURI SHQIPTAR – SKANDAL DHE PROVOKIM”, kështu e mbush kryefaqen tabloidi  Informer rreth festimeve të nxënësve shqiptar të shkollës së Tuzit duke vazhduar me ”Shkolla nuk punoi për shkak të festës së një shtetit tjetër”. Ky tabloid ditë më parë  kërkoi ndjesë për titullin kryesor në gazetën e 16 tetorit, ku […]


 • Martohet Fatos Beqiraj, nusja nga Malësia (foto)

  Futbollisti shqiptar në kombëtaren e Malit të Zi, Fatos Beqiraj, i ka dhënë fund beqarisë. Futbollisti që luan në kampionatin kinez të skuadra, Changchun Yatai, ka lidhur kurorë me bukuroshen nga Tuzi i Malit të Zi, Belinda Orahovac. Sipas të përditshmes Vijesti dasma është organizuar në restorantin Troja në Tuz. Në karrierën e tij, ai […] • Sulejmani: Nuk kishte keqpërdorime, si ti paguanim këngëtarët nga Shqipëria

   Institucioni i Kontrollit Shtetëror ditë më parë kishte dhënë një opinion negativ në Raportin vjetor financiar të Partisë Demokratike për vitin 2013 Në lidhje me këtë për të përditshmen Vijesti sekretari i Partisë Demokratike Haxhi Sulejmani ka pranuar se në raportin vjetor rreth punëve financiare të kësaj partie ka pasur lëshime, por jo edhe që […] • Mirënjohje për shoqatën ”Ana e Malit” në Nju Jork

  Biznis Klub Ana e Malit me një letër të hapur i’u është drejtuar anëtarëve dhe mërgimtarvëve tanë në diasporë të shoqatës shqiptaro-amerikane ”Ana e Malit” në Nju Jork. Letren mund ta lexoni në tërësi më poshtë. Shoqates shqiptaro-amerikane Ana e Malit, New York, Kryetarit,  Ismet Kurti Shumë të nderuar anëtarë të shoqatës, të dashur vëllezër […]