Articles Posted in the " Kronikë " Category

 • Rexha: JU FALEMINDERIT TË GJITHËVE

  Të dashur vëllezër e motra, Kaloi edhe ky muaj i bekuar, e padyshim aktiviteti humanitarë “SHPORTA E RAMAZANIT” e përfundoi aktivitetin e vet për të tretin vitë me radhë. Shporta Ramazanit këtë vit trokiti në 220 familje, të Komunës së Ulqinit, rrethit të Anës së Malit, dhe të Krajës. Aktiviteti humanitar në Xhaminë e Klleznës […]


 • Avioni i tipit “Canader” bie në Liqenin e Shkodrës (foto)

  Avioni i tipt “Canader” dhe ka rënë sot në Liqenin Shkodrës, në pjesën e Malit të Zi, derisa mbushej me ujë. Avioni në fjalë ishte dërguar për shuarje të zjarrit, njofton CdM. Piloti i avionit B.S ia doli të dalë nga avioni pa lëndime. Po hulumtohen rrethanat e këtij aksidenti.


 • Roli i guas shqiptare në Mal të Zi (video)

  Pozita e femrës shqiptare në Mal të Zi,si në politikë ashtu edhe në postet publike, është në nivelin më të ultë në rajon. Studimet dhe sondazhet e ndryshme vendore dhe ndërkombëtare tregojnë për një diskriminim të femrës shqiptare si në pushtetin vendor ashtu edhe në atë qendror. Ndërkohë, femra shqiptare në Mal të Zi kërkon […]
 • KËSHILLA PËR DITËT E VAPTA, GRUPET E RREZIKUARA, PASOJAT

  Dr Argëzon Sulejmani Meqenëse për ditët ne vijim janë parashikuar temperatura ajrore të jashtëzakonshme(të larta), mënyra e përballimit të tyre, poashtu kërkon një stil jetese jo të zakonshëm. Ja disa këshilla: -Evitoni daljet në diell në pikun e vapës(prej orës 11-16h), veçanarisht e vlefshme për fëmijet e vegjël, të sëmurët kronik(kardiak-me zemër, hipertenziv-me shtypje gjaku […]


 • Gezuar Bajramin – Urojnë Komuna e Ulqinit, KKSH, UDSH dhe PD

  Me fat Bajrami. Me rastin e festës se Fitër Bajramit në postën tonë elektronike kanë arritur edhe urime nga subjektet e ndryshme politike, të cilat mund ti lexoni më poshtë. Urime për këtë festë i bashkangjitet edhe Ulqini Online. Gezuar. Urimi i kryetarit të komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka Kryetari Gjeka Uron besimtaret  e besimit […]


 • Kandidatët për prokurorë të shtetit dhanë betimin – Ja prokurori për Ulqin (foto)

  Para kryetarit të Këshillit Prokurorial të Malit të Zi Ivica Stankoviq, në ambientet e Prokurorisë supreme shtetrore në Podgoricë, kanë dhënë betimin kandidatët e zgjedhur për prokurorët shtetrorë në Prokurorinë e larte shtetrore në Podgoricë si dhe për Prokurorë themelor të Shtetit në Podgoricë, Plevla, Kotor, Ulqin dhe Rozhajë. Për Prokurorë themelor në Ulqin betimin […]


 • E pabesueshme: Në hotelin Albatros, i vjedhin 1700€ dhe i kthehet kuleta bosh

  Regjisori i filmit Selami Taraku njoftoi policinë e Ulqinit se para disa ditësh u plaçkit në hotelin “Albatros”. Ai për të përditshmen “Vijesti” ka deklaruar  se nga tavolina në restorantin e këtij objekti i humbi kuletën, me 1700 euro dhe biznes kartat, të cilin më pas ia kthyen bosh. Taraku  paralajmëroi padi kundër pronarit dhe […]