Articles Posted in the " millo gjukanoviq " Category


 • Nga takimi Meta – Gjukanoviq

  Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta nisi vizitën zyrtare në Mal të Zi, pritet nga homologu malazez, Milo Gjukanoviç 21 janar 2019 Podgoricë, Mal i Zi Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir Meta, në kuadër të vizitës zyrtare në Mal të Zi, u prit sot me nderime të larta shtetërore nga Presidenti i Malit të Zi, Sh.T.Z. […]


 • Leter e hapur Gjukanoviqit, Markoviqit dhe Vukoviqit

    Kryetar i Lidhjes Demokratike Shqiptare Nikollë Camaj i është drejtuar me një letër të hapur Presidentit të Malit të Zi, z. Millo Gjukanoviq, Kryetarit të Qeverisë, z. Dushko Markoviq dhe Kryebashkiakut të Podgoricës, z. Ivan Vukoviq. Letren e plotë të hapur të z. Camaj mund ta lexoni më poshtë.   Letër e hapur: Presidentit të Malit […] • Kundërshtohet gjuha e Gjukanoviqit ndaj gazetës “Vijesti”

  Asociacioni i Mediave të Evropës Juglindore, përmes një reagimi për media i ka bërë thirrje Milo Gjukanoviqit, që të përmbahet me deklarata ndaj mediave. Reagimi vjen pasi Gjukanoviq, sipas këtij njoftimi nga AMEJL, e kishte cilësuar të përditshmen “Vijesti” si “fashiste” dhe “zhvatëse”. “E ftojmë Gjukanoviqin që urgjentisht ta ndërpresë retorikën ndezëse dhe ftesat e […] • ”KUSH ENDE IU BESON PËRRALLAVE TË GJUKANOVIQ-it?”

  (Vizita e kryeminstrit malazez në Ulqin – pjesë e fushatës parazgjedhore, asgjë më tepër !) Shkruan Xheladin Zeneli Me 6 shtator 2016 kryeminsitri i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq vizitoi komunën e Ulqinit ku pati takime me kryetarin e kësaj komune dhe me zyrtarët e tjerë të saj. Vizita e kryeministrit të Malit Zi vjen […]