Daily Archives: June 25, 2020

  • Rikthehet koronavirusi në Malësi

     Nga Gjekë Gjonaj Komuna e Tuzit prej sot është rikthyer  në hartën e Covid-19  pas diç më shumë se  dy muaj pa asnjë rast. Aktualisht në këtë komunë, e cila në fillmet e shfaqjes së kësaj sëmundje vdekjeprurëse në Mal të Zi, , qëndroi në izolim të plotë gati një muaj,  është vetëm një person  […]


  • Nrekiq: Ditë e shënuar për Ulqinin dhe Malin e Zi

    Kryetari i Ulqinit Loro Nrekiq uron të diplomuarit në Fakultetin për Studime Afariste Mesdhetare Në ambientet e Qendrës për kulturë u organizua ceremonia e dorëzimit të diplomave gjeneratës së dytë të studentëve të Fakultetit për Studime Afariste Mesdhetare. Kryetari i Ulqinit Loro Nrekiq duke përshëndetur të posadiplomuarit tha se ”ju, sot jeni krenarë për vehten, […]


  • Kosovë: Anulohet takimi në Washington

    Edhe kryeministri Hoti anulon vizitën në Washington Kryeministri Avdullah Hoti ka anuluar vizitën në Washington, pasi Gjykata Speciale dje ngriti aktakuzë ndaj presidentit të vendit Hashim Thaçi dhe kreut të PDK-së, Kadri Veseli. Për shkak të akuzës, Thaçi menjëherë anuloi vizitën në Washington, ku për 27 qershor ishte paraparë takimi me krerët e Serbisë. “Për shkak […]