Daily Archives: June 20, 2020

  • Kosovë: Shkarkohet Vjosa Osmani nga organet drejtuese të LDK-së

    Gazeta “Bota sot” mëson nga burime brenda LDK-së se Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së ka votuar për ta shkarkuar Vjosa Osmanin nga posti i nënkryetares së partisë. Të njëjtat burime thonë se këtë post do ta marrë Avdullah Hoti. Gjithashtu mësohet se rreth 70% e Këshillit ishin pro shkarkimit të Vjosa Osmanit. Vjosa Osmani në […]


  • Zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi më 30 gusht

    Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, ka sjellë vendim për të shpallë zgjedhjet parlamentare në Malit të Zi më 30 gusht 2020. Përveç zgjedhjeve parlamentare do të mbahen edhe ata lokale në disa komuna si Andrijevica, Budva, Guci dhe Kotorri. Presidenti i Malit të Zi me 16 qershor ka mbajtur konsultime me partitë parlamentare […]


  • Rasti i koronavirusit në Ulqin i importuar nga Tutini

    Pas një kohe të gjatë pa raste të reja, në ditët e fundit janë regjistruar të prekur nga COVID-19 në Mal të Zi. Madje të premten shifra ishte mjaft të larta. Ditën e shtune laboratori i Institutit të shëndetit punlik të Malit të Zi ka analizuar 297 raste nga ku 4 veta kanë rezultuar me […]