Daily Archives: June 14, 2020

  • Tradita vazhdon, bjeshkatarët ngjiten në majen e Rumisë

    Kësaj fundjave, me 13 dhe 14 qershor 2020, Shoqata e bjeshkatarëve ”Rumia” nga Ulqini organizoi manifestimin e radhës ”Dita e Rumisë 2020”. Për shkak të situatës pandemike kësaj radhe në ngjitjen në malin simbol të këtyre trevave morën pjesë një numër i kufizuar bjeshkatarësh. Manifestimi filloi pasdrekën e së shtunës ku bjeshkarët organizuan një kamping […]


  • 30 vjet kulturë – Ismet Kallaba rizgjedhet kryetar i Art Club-it

    Në Kuvendi e SHAI “Art Club” i cili u mbajt kësaj fundjave në mëyrë unanime u rizgjodh si kryetar i kësaj shoqate gazetari, publicisti dhe pedagogu universitar z. Ismet Kallaba. SHAI “Art Club” është themeluar me 28 dhjetor 1990 nga një grup i krijuesve te dalluar te Ulqinit, shkruan Ulqini Online. Është ndër organizatat e […]


  • NJË TREGIM SUKSESI

    DY KADETË SHQIPTARË NGA KOSOVA IA DOLËN ME FAQE TË BARDHË NË AKADEMINË USHTARAKE AMERIKANE, WEST POIN Nga Frank Shkreli Gjatë një vizite në Washington, katër vjetë më parë, Ministri i Ministrisë për Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK) Z. Haki Demolli dhe komandanti i FSK-së, gjeneral-lejtënant Rrahman Rama ishin takuar me gjeneral-lejtënantin amerikan Kenneth […]