Articles Posted in the " Sporti " Category


 • Prishtina mbush bateritë në Ulqin!

  Skuadra me renome në Kosovë, Prishtina, përgatitjet i vazhdon për disa ditë në Ulqin. Bardhekaltrit që përfunduan vjeshtën në vend të pestë me 25 pikë, kanë synim titullin e kampionit në Raiffeisen Superligë. Prishtina nënshkruan kontratë me tre futbollistë të rinj, Dren Gashi, Endrit Krasniqi dhe Arbnor Zeqiri. Skuadra ka filluar fazën e dytë përgatitore […]


 • Pensionohet basketbollisti i njohur tivaras Samir Shaptahu (video)

  Njëri nga basketbollistët më të mire në Kosovë pas luftës, Samir Shaptahu i ka dhënë fund basketbollit aktiv. Ylli i skuadrës së Pejës, ka deklaruar se do të largohet nga Kosova, dhe do të marrë rrugë për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai ka falënderuar klubet ku ka luajtur në Kosovë si dhe tifozët […] • Përfundon turneu i futbollit të vogël – Charlie kampion (foto, video)

  Pas rreth një muaji të mbushur me emocione dhe kënaqësi për të rinjtë e qytetit të Ulqinit përfundoi turneu i futbollit të vogël Ulqini 2014. Në ndeshjen finale ndërmjet Charlie dhe Krajës ekipi fitues rikonfirmoi atë që paraqiti për rreth nje muaj, se ishte ekipi më i mirë i këtij aktiviteti. Ekipi  Charlie e kurorëzoi […]


 • Futbolli i vogël: Në finale Charlie – Kraja

  Ashtu edhe siç pritej atmosfera dhe  loja në takimet gjysëmfinale ishin mbresëlënese. Të drejten e finales së madhe pas ndeshjeve të së shtunës e fituan  ekipet  Charlie dhe Kraja pasi fituan në ndeshjet respektive. Rezlultatet: Charlie vs Ponte 7-3 Ana e Malit vs Kraja 1-1 Penalti:2-3 Futbolli i vogël: Sonte gjysëmfinalet – Charlie favorit, e gjithë […]

 • Agjencioni Tika riparon tyrbenë e familjes Pulti

  Agjencioni turk për investime Tika në bashkëpunim me Komunën e Ulqinit dhe familjen Pulti është duke riparuar tyrben e kësaj familje e cila ndodhet tek stacioni i vjetër i autobusave në Ulqin. Vlera e projektit është 10 000€, shkruan Vijesti. Bilal Pulti, nipi i Adem dhe Fatime Pultit, trupat e të cileve prehen në tyrbe, […]