Turne-futboll-i-vogel-ulqin-2Mbrëmjen e së shtunës dhe të dieles u luajtën ndeshjet e xhiros së III-të dhe të IV-të të ligës së futbollit të vogël në Ulqin.

Deri tani dy ekipet që kanë bërë diferencen kundrejt ekipeve të tjera dhe kryesojnë tabelen janë Kraja dhe Charlie.

Rezultatet e ndeshjevesipas xhirove  janë si më poshtë.

Xhiroja III-të

Hotel Petriti & Kliko’s Vs Kraja 3 – 2
Ana Malit Vs Krytha 4 – 1
Rumija Vs Ponte 1 – 3
Charlie Vs Blue Moon 9 – 2

Xhiroja IV-të

Rumija vs Blue Moon 1 – 3
Krytha vs Hotel Petriti&Kliko’s 6 – 8
Ana Malit vs Charlie 4 – 10
Kraja vs Ponte 5 – 3

By admini