Fiter Bajramin do ta presin ne shtepine e re.

Sot ishim ne Ulqin, ia dhuruam çelesat e shtepise se re familjes 7 anetareshe te Nezir Rexhepit nga fshati Katerkolle te Ulqinit, kështu shkruan në një post të tij Halil Kastrati.

Kur i vizituam heren e pare qajtem e lotuam me gjendjen e tyre se ku jetonin si dhe me historin rrenqethese te jeteses se tyre.

Sot buzeqeshem dhe u gezuam se bashke kur ia dhuruam çelesat dhe ja beme perhajr shtepine e re.

Falenderojm vellaun Astrit Nikaj ( perfaqesuesi jone ne Mal te Zi ) i cili na ka propozuar kete familje si dhe ka ecur nga fillimi e deri sot krejt mbarevajtjen e realizimit te ketij projekti ne menyre vullnetare.

Falenderojm edhe kryetarin e kuvendit te komunes se Ulqinit Ilir Çapuni i cili ishte bashke me ne ne kete gezim.

Familja e gezofte shtepine e re!
U gezofshi edhe ju bamires!, përfundon posti i Kastratit.

By admini