Ronaldo-Andjelo-rudajReprezentacioni i të rinjve i Malit të Zi në futboll javën e ardhshme do të ketë dy ndeshje miqësore kundër moshatareve të vet nga Danimarka.

Siç shruan faqja në internet e reprezentacionit të Mali të Zi, një ndër lojtaret kyç të kësaj skuadre pritet të jetë futbollisti nga Ulqini Angjello Rudoviq. Sipas kësaj faqeje nga lojtari i i PSV-së pritet më së shumti.

Por lista e ulqinakeve në këtë ekip nuk mbaron këtu. Pritet që në këto ndeshje të prezantohet për herë të parë edhe kushëriri i Angjellos, Ronaldo Rudoviq. Ronaldo luan për ekipin Manhajm nga Austria.

By admini

2 thoughts on “Futboll: Dy të rinj nga Ulqini në reprezentacionin e Mali të Zi”
  1. Vetem perpara dhe shpejt ndertoni nji stadium aty ku gjeka , me turq, done te ndertoi aqua park.

  2. Shumë krenarë per këta djelmosha. Mos të bajn ndonji sabatim Fatmir Gjeka se këta janë Rudaj dhe Aqua Park asht propozua pikrisht në mesë të shpijave tyne. Stadiumin dhe Aqua Parkun the ndertojn në oborr e tij (në qoft se ka oborr) e jo në oborr privat të Rudajve.

Comments are closed.