Articles Posted in the " lorik cana " Category


  • Lorik Cana dëshiron të ndërtojë në Ulqin fushë sportive

    Në Ulqin qëndroi ish-Kapiteni i Kombëtares shqiptare Lorik Cana Ai u prit nga Kryetari i Ulqinit Loro Nrekiq dhe bashkëpunëtorët e tij. Duke i dëshiruar mirëseardhje, kryetari Nrekiq foli për Ulqinin, projektet zhvillimore e theks të veçantë i kushtoi talenteve sportive futbollit dhe sporteve të tjeramësohet nga Komuna e Ulqinit, transmeton Ulqini Online. Nga ana […]


  • Dy yjet shqiptare, Lorik Cana dhe Mark Gjonaj, takohen në Nju Jork

    Dy yjet shqiptare takohen në New York – Yllli i futbollit Lorik Cana dhe Asamblesiti Mark Gjonaj pozojnë me flamurin Autoktons që u ngritë në Beograd Beqir SINA New York Cana i dhuroj komunitetit Shqiptaro-Amerikan një dhuratë të embël, një flamur kombëtar të nënshkruar nga ai, ku thuhet “Komunitetit Shqiptaro-Amerikan. Me dashuri. Lorik Cana” NEW […]  • Filmi dokumentar “Beteja në Ballkan” shfaqet në New York

        Beqir SINA – Chelsea New York City   “Rruga drejt historisë, kurrë nuk është e lehtë”, më shumë se 500 shikues ndoqën në Festivalin e Filmit Shqiptar në New York, filmin “Beteja në Ballkan”, një dokumentar shqiptaro amerikan të realizuar në rrugtimin e historik të ekipit kuq e zi – ekipit të futbollit […]