Articles Posted in the " Faik Nika " Category

 • Kryetari i KKSh-së Faik Nika viziton Luginën e Preshevës

  Të premten, më datë 15.02.2019,  kryetari i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Mal të Zi z. Faik Nika, nënkryetari z. Iber Hoti dhe anëtari i Këshillit z. Tahir Tahiri, zhvilluan takim pune me kryetarin e Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Serbi z. Ragmi Mustafën dhe bashkëpunëtorët e tij. Takimi u mbajt në Luginë të Preshevës, […]


 • KKSh përgëzon dhe mbështet subjektet politike shqiptare në Tuz

  Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Malin e Zi, përgëzon dhe mbështet subjektet politike shqiptare për marrëveshjen e arritur që në zgjedhjet e para lokale për Komunën e Tuzit/Malësisë të dalin të unifikuar me një listë të vetme, keshtu thuhet ne nje kumtese per opinion te z. Faik Nika, kryetar i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në […]


 • Nika me bashkëpunëtorë takohet me përfaqësuesit e Këshillit të Evropës

  Takim me përfaqësuesit e Këshillit të Evropës në lidhje me Konventën Kuadër për Ruajtjen e Pakicave Kombëtare Të enjten, më 29.11.2018  në Ulqin, kryetari i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Mal të Zi  Faik Nika dhe anëtarët e Këshillit Genci Nimanbegu, Ilir Çapuni, Ruzhdi Lluka dhe Adriana Hoxha u takuan me përfaqësuesit e Këshillit të […]


 • Camaj e Gjeka refuzojnë ftesën e Nimanbegut

  Lidhja Demokratike Shqiptare dhe Partia Demokratike, përmes një shkrese publike iu përgjigjen deputetit të Koalicionit Shqiptarë të Vendosur (Forca, UDSH, ASH), Genci Nimanbegut, në ftesën për të biseduar lidhur me ligjin zgjedhor. Nga një fotografi mund të shihet se pjesmarrës në këtë takim ishin Mehmet Zenka nga UDSH, Nik Gjeloshaj nga ASH, Saubih Mehmeti nga […]
 • Takimi i përfaqësuesve të Këshilleve Kombëtare  me delegacionin e ODIHR-it

     Takimi i përfaqësuesve të Këshilleve Kombëtare  me delegacionin e ODIHR-it (Misioni i ekspertëve për të drejtat e njeriut) Kryetari i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Mal të Zi zhvilloi takim pune me përfaqësuesit e delegacionit të ODIHR-it (Misioni i ekspertëve për të drejtat e njeriut)  z. Omar Fisher dhe znj. Dinoza Satarova, ku është […] • Nika takon Zenken, ja temat e bisedës

  Kryetari  i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Mal të Zi, Faik Nika, së bashku me anëtarët e KKSH-së Smail Maliq Çunmulaj dhe Adriana Hoxhën, të hënën, më 25 qershor 2018, u pritën nga ministri për të Drejtat e Njeriut dhe Pakicave, Mehmed Zenka. Ky ishte njëherit edhe takimi i parë që kryetari Nika zhvilloi me […]


 • Urime festën e Bajramit, urojnë Nika, Çapuni dhe subjekti politik Forca

  Për nder të Festës së Bajramit në adresën tona kan arritur urimet e  kryetarit të Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Mal të Zi z. Faik Nika, kryetarit të Kuvendit komunal të Ulqinit z. Ilir Çapuni dhe të subjektit politik Forca e Re Demokratike. Më poshtë mund ti lexoni urimet. Urimi i kryetarit të Këshillit Kombëtar të […]