Futboll: Otranti s’ka të ndalur, fiton në Plavë përsëri më përmbysje rezultati ne minutat shtesë

Ekipi i Otrantit nga Ulqini duke se ka ndezur motorët. Në javën e XIV-të të ligës së dytë futbollistike të Malit të Zi ka arritur një fitore me shumë vlera me rezultatin 2:1 kundër Jezeros në Plavë.

Edhe pse ishin vendasit që kaluan në avamtazh në minutën e 50-të të takimit kjo nuk i pengoi aspak mysafrët nga Ulqini që të vazhdojnë me lojën e tyre të mirë. Si rezultat i kësaj i inkuadruari në pjesen e dytë Knezheviq me dy gola, në minutin e 75-të dhe në atë 90+2 i siguroi Otrantit fitoren e tretë radhazi.

Me këtë rezultat ekipi i qytetit tonë duke se kaluar krizën e rezultatëve dhe tani shikon ka pjesa e epërme e tabelës së klasifikimit.