Daily Archives: June 29, 2020

 • Gjithnjë e më shumë turistë në Shqipëri, në vend të Malit të Zi

  Turistët që kanë planifikuar që pushimet t’i kalojnë në Mal të Zi, tani janë fokusuar tek Shqipëria, shkruan të dielen gazeta malazeze “Pobjeda”, teksa thekson se arsye për këtë janë masat strikte të shtetit malazez shkaku i pandemisë së koronavirusit. “Turistët nga Bjellorusia dhe Ukraina janë të interesuar të vijnë në Mal të Zi, por […]


 • Ritakim në shkollën e Sukubinës me mësuesen e parë

  Ritakim nē shkollēn e Sukubinës me mësuesen e dikurshme të viteve shkollore 1990-94 Nga Luljeta Avdiu Cura Sukubinē 28.06.2020 Mësuesja e klasës së parë asht dashnia e parê përshkollēn, asht motivimi i fêmijës në kontaktin e parë me bankat dhe me çanten që peshon randë.Mësuesja e klasës së parë asht dashnia që s’ ban me […]


 • Nimanbegu kërkon që të ndihmohet sektori i turizmit

  Nënkryetari i Kuvendit Malit të Zi dhe Deputet i koalicionit „Shqiptarët të vendosur“ Genci Nimanbegu ka dalur sot në një konferencë për media lidhur me situatën që po kalon sektori i turizmit. Në këtë konferencë për media ai propozoi masat ekonomike për përmirësimin e gjendjes së shkaktuar me pandeminë kovid-19, transmeton Ulqini Online. Më poshtë […]


 • Pamje të ”frikshme” nga plazhet e Ulqinit

  Data 29. 06. 2020, ora 14. Kjo fotografi e shkrepur në kohën e sipërshënuar në një nga plazhet e Ulqinirt tregon shumë, shumë më shumë se fjalët që mund të i’a bashkangjesim. As edhe një pushues në një nga plazhet më të mira të qytetit tonë. Shpresa e të gjithëve është hapja e kufijëve, jo […]