Gezim-salajKëngëtari i njohur i muzikës popullore Gëzim Salaj ka arritur që të kualifikohet për në gjysëmfinale e festivalit Shkodra Fest.

Salaj shprehet i gëzuar për këtë arritje dhe fton të gjithë adhuruesit e muzikës popullore që me 13 dhjetor 2014 të jenë në Pedonale e Shkodrës ku do të mbahet gjysëmfinalja.

Finalje e Shkodra Fest është e paraparë për me 20 dhjetor në teatrin ”Migjeni”.

Kënga më të cilën prezantohet Salaj në këtë festival titullohet ”Nji natë n’Shkodër”  me tekst te Qazim Çelës  dhe me aranzhmanin muzikor të Luan Dagistanit.

 

By admini