Një flakë e madhe ka shpërthyer  pasdrekën e së merkurës në Bashbylyk.

Nga pamjet mund të shihet se zjarri ka përmasa të mëdha kurse era e fortë bënë që situata të jetë shumë serioze. Për momentin nuk dihet se si ka ardhur deri te shpërthimi i zjarrit por shumë banorë tregojnë se ditëve të fundit ka pasur ndezje të zjarrit për qëllim pastrimi, shkruan Ulqini Online.

Mësohet se në teren kanë dalur zjarrëfikësit dhe mjaft banorë të Ulqinit.

Video nga Fatmir Markashi.

BASHBYLYKU PERFSHIHET NGA FLAKA , KATASTROF PER ULQININ

Posted by Fatmir Markashi on Wednesday, September 26, 2018

By admini