Në ndeshjen e javës së XXII-të të ligës së dytë futbollistike të Malit të Zi, Otrant Olimpik nuk mundi të marrë më shumë se një pikë ndaj kryesusit të tabelës, Kom nga Podgorica.

Një o:0 që më shumë i gëzon mysafirët duke parë dominimin e ulqinakëve dhe shumë rastet për gol për ekipin tonë.

Sido që të jetë, ky rezultat e afron edhe më shumë ekipin e qytetit tonë në zonën që të çon në barazh për ligën e parë futbollistike.

Ndeshjen e radhës Otrant Olimpik e luan kundër Igallos. Tabela pas kësaj jave është si më poshtë.

1.Ibar 42
—-
2.Kom 40
3.Otrant 30
———–
4.Jezero 27
5.Mornara 27
6.Berane 25
7.Cetinje 25
8.Radnički 23
9.igalo 22
—————-
10.Čelik 20
11.Bratstvo 12

By admini