Articles Posted in the " Otrant " Category • Nexhat Hasanaga zgjedhet në krye të Klubit futbollistik Otrant

  Afaristi i mirënjohur i qytetit të Ulqinit Nexhat Hasanaga është zgjedhur në krye të Klubit futbollistik Otrant Olimipik të qytetit të Ulqinit. Siç mësohet nga një kumtesë nga KF Otrant Olimpik, kandidaturën e Hasanagës e ka përkrahur kryetari i komunës së Ulqinit Loro Nrekiq  duke shtuar se do të ketë përkrahje të madhe në punën […] • Futboll: Otranti surpizon dhe fiton në Berane

  Një fitore të rëndësishme ka arritur Otrant Olimpik në Berane kundër ekipit me të njëjtin emër me rezultatin 2:1. Në këtë ndeshje autoret e golave që sollën këtë fitore surpizë të ekipit nga Ulqini ishin Shkrela dhe Xhanoviq, ku goli i dytë u shënua në minutën e 90-të të ndeshjes.  


 • Futboll: Barazon Otranti

  Ekipi i futbollit Otrant Olimpik nuk shkoi më shumë se një barazim pak gola me ekipin Jezero. Ndeshja e javës së XIX-të në mes këtyre dy ekipeve u luajt në fushën e Ulqinit në prani të një numri të vogël të shikuesve. Otranti me këtë barazim më shumë i ofrohet zonës së ftoftë dhe lufta […] • Futboll: Otranti fiton me rezultat të thellë

  Ne ndeshjen e xhiros së XI-të të ligës së dytë futbollistike të Malit të Zi, ekipi Otrant Olimpik fitoi me rezultatin e thellë 5:0 kundër Jedinstvos së Bijello Poles në fushën e kësaj të fundit. Golat për ekipin e Otrantit u shënuan nga Mollabeqiri (2), Divanoviq, Paviqeviq dhe një autogol. Me këto fitore të javeve […]


 • Ja çka ndodhi sot në stadiumin e Ulqinit (video)

  Ekipi i futbollit Otrant nga Ulqini fitoi sot ndaj Beranes me rezultatin e pastër 3:1 por që rezultati i kësaj ndeshje nuk ishte aq i rëndësishëm sa gjestet provokative të tifozëve nga Berana. Ata për asnjë moment nuk e kishin në rend të parë ndeshjen sa thirrjet provokative kundër shqiptarëve. Për një moment ndeshja u […]