limuzinat-e-shqiptarit-ne-nju-jorkPronto Avanti Limousine – automjete përrallore, makina tepër luksoze një ëndërr për çdo ceremoni

Beqir SINA Staten Island – Neë York

STATEN ISLAND NY : Fiku Abdushi, jetën për në botën e lirë – në perendim e filloi nga Dibra e Madhe, e cila është vendlindja e tij – për të realizuar një ëndërr të madhe – suksesin në fushën e biznesit. Më 1982 fillon dhe adralina e tij – me një “arratisje të vogël” duke marr rrugën drejt Italisë, ku ai qëndrojë dy vjet për një sprovë, për të kuptuar se çfarë është kurbeti!.
Fiku, thotë se qysh i ri, gjithmon ka pasur si ëndërr Amerikën- edhe duke sakrifikuar, nëpërmjet kufirit meksikan – ku mbasi qëndrojë disa javë në Mexico City – me një grup dibranësh – kaluan në SHBA. Aty ku jeton dhe punon edhe sot e kësaj dite – pikërisht në ishullin e dibranëve Staten Island – Nju Jork.
Në Nju Jork – në vitin 1988 – atij i si një i ri, i buzëqesh edhe fati – teksa, njihet dhe u martua me zonjushen Merushen edhe ajo dibrane – Zoti në jetën e lumtur bashkëshortore, u ka falur atyre tre fëmijë – dy vajza dhe një djalë, me emrat e bukur Albulenën, Fisniken dhe Ismailin.
Fiku – pikësëpari nuk e fsheh se edhe ai ashtu si çdo kurbetçi, e nisë punën e tij – në tokën e premtuar prej nga punët më të vështira. Duke punuar sa në një kompani në tjetrën – deri sa më në fund duket se e gjeti edhe vetveten.

Natyrisht, duke iu faleminderuar, bashkëqytetarëve të tij, të ardhur para tij në Amerikë, vëllezërve biznesmenë Sela nga Dibra e Madhe, me kompaninë Valor Roofing, aty ku shumë dibran e nisën rrugën e të bërit biznes të suksesshëm. Vëllezrit, Sela, të cilët u bën “dera e parë” e hapur për të, ku ai nuk kursen edhe sot dhe kësaj dite – mirënjohjen e thellë dhe fjalët më të mira, për vëllezërit Sela – mbasi ai aty mësojë shumë gjëra se si mundet të bëshë edhe biznes.

Ngaqë, donte që të mbledh disa para dhe të hap vetë një bisnes, të tij, Fiku, e fillon punën edhe si puntor në një restorant të njohur në Nju Jork – La Fontana – quhet, deri sa në vitin 1986 fillon punë edhe si pica-man në Pica Restaurant Serrill në Nju Xhersi.Dhe, kështu ai ka kaluar nga njëri biznes në tjetrin – deri sa me parat që kishte kursyer, ishte në gjendje të hap vetë një biznes të tijën – qoftë duke shërbyer si shofer më një taksi.

Fillimisht, ai e nisë rrugen në biznesin e taksive me një car-servisë – Cab, si i quajn ato këtu, duke punuar më parë me nji taksi të veten, për dy vjet, deri sa mbledh edhe parat e nevojshme për të hapur një kompani limuzinash të veten 17- vjet më parë . Kompani taxi limousine, e cila kishte edhe zyrat e saj në Victory Sibra – në Staten Island dhe njihej nga të gjithë shqiptarët, për dasmat dhe gazemndet familjare – me emrin Eagle Car Service .

Eksperienca, dhe përvoja e tij – tashmë vjen gjithënjë duke u rritur, derisa 15 vjet më parë në vitin 2000, ai ka zgjedhur dhe bërë të veten limuzinat super të shtrenjta – të cilat edhe sot janë një ndër mjetet e transportit luksoz, të cilat përdoren sidomos për dasmat – marrjen e nuses me limuzinë apo ceremoni të tjera familjare e grupeve shoqërore.
Këto lloj automjete përrallore, zakonisht dhe në të shumtën e rasteve, merren me qira, ose shfrytëzohen prej njerëzve të pasur dhe të famshëm, të cilët, padyshim që ndihen me shumë fat që kanë mundësinë të “gjezdisen” nga shofer me përvojë dhe me makina tepër luksoze.

Limuzinat, simbas çmimeve janë bërë, edhe një mundësi dhe një luks i veçantë edhe për njerëzit e thjeshtë, qytetarët, të cilët kundrejt një pagese, ato mund të merren edhe me qira për evente të ndryshme, si dasma- martesat, mbrëmjet e maturës, apo ceremoni të tjera në raste të veçanta në grupe të rinjësh e të rejash.

Zakonisht, për nuset, martesa me limuzinë është dita më e bukur e jetës së tyre, thotë pronari i kompanisë së njohur taxi limousine Pronto Avanti Limousine , dibrani Fiku Abdushi, i cili thotë se të gjitha martesat që janë bërë me taksitë e tija, të paktën deri tani kan qenë edhe me fat se janë çiftet më të lumtura, thekson ai.

Kurse, suksesin e tij të kompanisë prestigjoze taxi limousine Pronto Avanti Limousine , në Staten Island ( 65 Boone St. Staten Island NY 10314), ai ja dedikon një shërbimi tejet cilësorë, me kulturë dhe takstitë e të gjitha llojve nga më luksozet dhe me çmime mjfat të volitëshme dhe të përballueshme për gjithë llojet njerëzve.

“Kam arritur të bëhem një kompani e taksi limuzinë me e preferuara edhe në komunitetin shqiptar, thotë Fiku, në zonën Manhattan, Staten Island – Brooklyn, Queens, dhe Neë Jersey, kuptohet aty ku jetojnë më së shumti shqiptarë. Saqë, të gjitha çiftet janë shumë të kënaqur me shërbimin luksoz dhe me kualitet, saqë vet ata thonë; se ceremonia e martesës që kan bërë me këto limuzina – u ka sjell edhe fat në jetën bashkëshortore”

Në këtë biznes, thonë se për më shumë se pesëmbëdhjetë vjet, Pronto Avanti Limousine, ka siguruar të gjithë klientët e saj njujorkez, dhe turistët në zonën Tri-Shteshit, me shërbimet tejet të besueshëme, cilësorë dhe me kualitet, kundrejtë çmimeve të përballueshme të transportit luksozë në Nju Jork , Kenektikët, Pensillvenia dhe Nju Xhersi.
Kjo, kompani gjatë këtyre viteve, thotë pronari i saj dibrani në Amerikë Fiku Abdushi, ka punuar shumë për të ndërtuar një reputacion “hyjnor”, për të siguruar transportin e shquar luksoze për të gjithë mysafirët tanë ata amerikan dhe shqiptarë, si dhe turistët e hauj kur vijnë e vizitojnë Nju Jorkun dhe zgjedhin një shetitje me këtë kompani. “Kjo, tha ai na ka dhënë shancin që të bëhemi një nga kompanitë kryesore të shërbimit limuzinë në këtë zonë.”

Një gjë që na dallon nga shumë prej konkurrentëve tanë, në këtë zonë, shprehet ai – është angazhimi ynë për të siguruar shërbime të profesionalizuara simbas standarteve bashkëkohore, natyrishtë, duke punuar me vullnet dhe pasion së bashku me stafin tim – për të krijuar një plan të shërbimit të transportit që plotëson nevojat e të gjithë klientëve tanë.

Dua të sqarojë tha ai se “Pronto Avanti Limousine, ofronë të gjitha llojet e shërbimeve që përfshijnë, taksi limuzinat në Amerikë: Dasma• Ditëlindjet• Përvjetorët• Parti Bachelor / Bachelorette• transferta aeroport • Prom• Sëeet 16 Palët • Quinceanera• grupe sportive• Corporate Events• Ëine Tours,Festa• Udhëtime Kazino• Festimet prag të Vitit të Ri• dhe më shumë!”

limuzinat-e-shqiptarit-ne-nju-jork

Kjo, kompani gjithashtu shtoi Fiku, ju mundëson transportin luksoz direkt në destinacionin tuaj të specifikuara ose të bëjë ndonjë ndalesë të nevojshme me kërkesën tuaj – duke garantuar në kohë-marrje me çdo udhëtim.

Pronto Avanti Limousine, i ka zyrat e saj në Staten Island dhe Pennsylvania, dhe ka një “flotë” prej disa lloje të automjeteve, taksi-limuzinë, duke përfshirë Sedans luksoze, SUV limuzina me shtrirje, dhe një Autobus me shërbim të plotë gazmendesh. Limuzinat, tona, tha ai, mund të mbajnë grupe pasagjerësh që fillojnë nga deri 6 deri në 20 udhëtarë, dhe autobusi ynë, luksoz që mban deri në 30 pasagjerë në udhëtim.

Kjo, pra simbas tij ju lejon të zgjidhni ju vetë llojin e automjetit, që plotëson më mirë nevojat tuaja të transportit, me të gjitha shërbimet cilësore e kualitative, pjie alkolike, freskuese dhe likere, muzikë dhe një ambjent fantastikë për një udhëtim të paharruheshëm.

Kurse si përparësia jonë kryesore , tha Fiku – është që të sigurojmë klientët tanë me shërbime të besueshëme, efikase, dhe të përballueshme të një transporti luksoz, që ju edhe mund t’i përballoni sipas buxhetit tuaj.

Andaj – duke shfrytëzuar edhe këtë reportazh nga Staten Island, me gazetën tuaj, dëshirojë tju them të gjithëve se mos ngurroni të kontaktoni për të gjetur më shumë informacion mbi pronetimet me dhe shërbimet tona në faqen e internetit – http://prontoavantilimousine.com, ose thirrni ne numërin e telefonit 1-888-910-2345(718-556-1400 dhe 718 – 556 -5332)

Pasi ju të rezervoni udhëtimin tuaj me ne, ne kemi për të siguruar ju se shoferi juaj do të jetë në hyrjen kryesore të vendndodhjes tuaj të rastit, pikërisht, aty ku ju keni nevojë për një udhëtim fantastik. Ne ofrojmë çdo lloj shërbim, “shtëpi më shtëpi” – “vend më vend” dhe “lokal më lokal”, shërbime të drejtpërdrejta, që do të thotë se shoferi juaj do t’ju transportojë direkt në destinacionin tuaj të caktuar dhe se ju kërkoni edhe ndalesa shtesë mund të bëhen gjatë rrugës në kërkesën tuaj.

Ne do tu ofrojmë gjithçka prej nga limuzinat e bardha të gjata Sedans luksoze që mund të mbajnë mbi 10 udhëtar për limuzinat më të mëdha SUV dhe Seat që mund mund të mbajnë deri në 20 pasagjerë, së bashku me autobusin tonë deri në 30 pasagjerë.

“Pronto Avanti Limousine, me zyrë në Staten Island dhe Pennsylvania, :“ Bënë më të mirën e të gjithave, duke ju sjell kënaqësive dhe ofruar norma shumë të volitshme për të gjitha llojet e çmimeve, për të siguruar ju me një kuotë të lirë për çdo shërbim limo që ju nevojitet.Udhëtoni, në luksin që ju ëndërroni me shërbimin taksi limuzinë me Pronto Avanti Limousine, dhe ne do të garantojmë, 100 përqindë për ju një kënaqësinë të paharruheshme”, thotë pronari shqiptar i kësaj kompanie me nje përvojë dhe eksperiencë 15 vjeçare – dibrani në Amerikë, Fiku Abdushi.

Me të gjitha mjetet e transportit, me të gjitha shërbimet cilësore e kualitative, pjie alkolike, freskuese dhe likere, muzikë dhe një ambjent fantastikë për një udhëtim të paharruheshëm.
Kurse si përparësia jonë kryesore , tha Fiku – është që të sigurojmë klientët tanë me shërbime të besueshëme, efikase, dhe të përballueshme të një transporti luksoz, që ju edhe mund t’i përballoni sipas buxhetit tuaj.

Andaj – duke shfrytëzuar edhe këtë reportazh nga Staten Island, me gazetën tuaj, dëshirojë tju them të gjithëve se mos ngurroni të kontaktoni për të gjetur më shumë informacion mbi pronetimet me dhe shërbimet tona në faqen e internetit – http://prontoavantilimousine.com, ose thirrni ne numërin e telefonit 1-888-910-2345(718-556-1400 dhe 718 – 556 -5332)

Pasi ju të rezervoni udhëtimin tuaj me ne, ne kemi për të siguruar ju se shoferi juaj do të jetë në hyrjen kryesore të vendndodhjes tuaj të rastit, pikërisht, aty ku ju keni nevojë për një udhëtim fantastik. Ne ofrojmë çdo lloj shërbim, “shtëpi më shtëpi” – “vend më vend” dhe “lokal më lokal”, shërbime të drejtpërdrejta, që do të thotë se shoferi juaj do t’ju transportojë direkt në destinacionin tuaj të caktuar dhe se ju kërkoni edhe ndalesa shtesë mund të bëhen gjatë rrugës në kërkesën tuaj.

Ne do tu ofrojmë gjithçka prej nga limuzinat e bardha të gjata Sedans luksoze që mund të mbajnë mbi 10 udhëtar për limuzinat më të mëdha SUV dhe Seat që mund mund të mbajnë deri në 20 pasagjerë, së bashku me autobusin tonë deri në 30 pasagjerë.

“Pronto Avanti Limousine, me zyrë në Staten Island dhe Pennsylvania, :“ Bënë më të mirën e të gjithave, duke ju sjell kënaqësive dhe ofruar norma shumë të volitshme për të gjitha llojet e çmimeve, për të siguruar ju me një kuotë të lirë për çdo shërbim limo që ju nevojitet.Udhëtoni, në luksin që ju ëndërroni me shërbimin taksi limuzinë me Pronto Avanti Limousine, dhe ne do të garantojmë, 100 përqindë për ju një kënaqësinë të paharruheshme”, thotë pronari shqiptar i kësaj kompanie me nje përvojë dhe eksperiencë 15 vjeçare – dibrani në Amerikë, Fiku Abdushi.

By admini