Kryetari i Lidhjes Demokratike në Mal të Zi Saubih Mehmeti ka derguar urimet Kryeministrit të Kosovës z. Albin Kurti dhe Kryeparlamentarit të Kosovës, z. Glauk Konjufca për zgjedhjet e tyre në këto poste.

Urimet të plota mund ti lexoni më poshtë.

By admini