Instituti Seizmologjik i Malit të Zi ka regjistruar sot, në mbrëmje,  e hëne me 30.10.2017, në ora 19:03 një tërmet me intensitet të mesëm prej 3,0 njësi të shkalles Rihters  me epiqendër 11 kilometra në përëndim  të Ulqinit.

Tërmeti është ndier edhe në rrethinën e Ulqinit dhe në Tivar.

Ky tërmet nuk duhet të ketë shkaktuar dëme materiale bazuar me intesnitetin numerik të fuqisë së tij.

Për të parë hartën e saktë të tërmetit kliko KËTU.

By admini