Futboll: Barazon Otranti

Nga ndeshjet e kaluara

Ekipi i futbollit Otrant Olimpik nuk shkoi më shumë se një barazim pak gola me ekipin Jezero.

Ndeshja e javës së XIX-të në mes këtyre dy ekipeve u luajt në fushën e Ulqinit në prani të një numri të vogël të shikuesve.

Otranti me këtë barazim më shumë i ofrohet zonës së ftoftë dhe lufta për mbijetesë në këtë ligë do të jetë mjaft e fortë.

Ndeshjen e radhës, të merkurën, Otranti do ta luaj si mysafir kundër ekipit Berane nga i njëjti qytet.