Majlinda-kelmendiMajlinda Kelmendi nuk ka mbajtur lotët pasi siguroi medaljen e artë nga Lojërat Olimpike “Rio 2016”.

Xhudistja shqiptare nga Kosova mposhti italianen Odette Giuffrida për t’ia sjell Kosovës dhe shqiptarëve gjithandej  medaljen e parë të artë olimpike nga Rio 2016.

Tani Majlinda në karrierën e saj ka fituar gjithçka.

Gëzimi i shqiptareve gjithandej globit shpërthej menjëherë pas këtij suksesi historik.

Faleminderit Majlinda.

By admini