Aktualisht një nga pop këngëtaret më të njohura në botë, Duo Lipa, përmes Instagramit, Ka uruar Ditën e Pavarësisë së Kosovës. Këngëtarja e njohur nga Prishtina ka jetuar në kryeqytetin e Kosovës deri në moshën 15 vjeçare.

”Urime t’gjthve 10 vjetorin e pavarsise! Shpresoj qe te festojme edhe shume e shume pervjetore se bashku. Kaloni sa ma mire ne keto dite te festes. Jom shume krenare qe jom Shqiptare. Urime dhe gezuar. Ju dua. Shihemi kete vit.”, kështu këngëtarje e njohur Dua Lipa.

Nga ana e tjetër, këngëtarja tjetër e njohur shqiptare me famë botërore, Rita Ora, do të mbajë sonte një koncert në Sheshin ”Nënë Tereza” në Prishtinë për qytetarët e Kosovës por jo vetëm. Për nder të përvjetorit të 10-të të Kosovës, ky koncert do të jetë falas për të gjithë.

Mesazhin e Rira Orës nëpërmes rrjetit insatgram mund ta shikoni dhe lexoni të plotë më poshtë.

https://www.instagram.com/p/BfOy6igndql/?taken-by=ritaora

 

 

By admini