Foto: A. Llunji

Xhudistja e njohur nga Kosova, Nora Gjakova në lojërat olimpike në Tokio kohë më parë u shpall kampione olimpike që paraqet një sukses të madh për Kosovën por edhe për shqiptarët në përgjithësi.

Nora këto ditë është duke pushuar në Ulqin, kurse plazhi i saj i preferuar duket që është ai i Valdanosit. Të rinjtë nga Ulqini kanë shfrytëzuar këtë moment për disa foto më kampionen shqiptare, shkruan Ulqini Online.

Nora Gjakova dhe Distria Krasniqi ishin dy medaljet e arta dhe të vemte shqiptare në lojërat olimpike të Tokios kurse Majlinda Kelmendi kishte fituar të artën për Kosovën në “Rio 2016.

By admini