Articles Posted in the " Ulqini " Category

 • MËKAT PËR QYTETIN TIM – (“Elegji” për Ulqinin )

  Nga Qani  Osmani                                                                                      Të shkruash me trishtim për qytetin ku të shkel këmba e ku merr frymë është aq e dhimbshme sa të duket sikur e persekuton imazhin e sfilitur të tokës ku jeton. Është mëkat për qytetin tim ta vështrosh si qytet kaosi. Pasi, që ka kohë që banorët e këtij […]


 • Basketboll: Fiton Ulqini

  ERSTE Liga, liga e parë basketbollistike e Malit të Zi mbrëmjen e së shtunes u riktheye në Ulqin. KB Ulqini në sallën e Shkollës së mesme luajti kundër ekipit shumë kualitativ Studenstki Centar (Buduqnost 2) nga të cilët në fazën e parë kishin humbur. Në ndeshjen e mbrëmshme fitorja iu buzëqeshi ekipit të Ulqinit, të […] • Nisen për në Haxh besimtarët myslimanë nga Ulqini (foto)

  Sot me, 07.08.2018 ne ora 12:00 u be percjellja dhe nisja e haxhive te Ulqinit nga stacioni i autobuseve. Siç mësohet nga BI e Ulqinit kete vit për të kryer pelehrinazhin e haxhit shkuan pesëmbedhjet persona nga Ulqini, shkruan Ulqinit Online. Së bashku me haxhit e tjere te Malit te Zi do t’ju bashkohen edhe […]
 • Ja rezultatet e 4 shkurtit të vendvotimeve që shkojnë në rivotim në Ulqin

  Komisioni shtetëror zgjedhor ka vendosur që dy vendvotime në Komunën e Ulqinit të shkojnë në rivotim për shkak të parregullsive. Dy vendvotimet që do të shkojnë në rivotim janë ato me numër 13 në Shkollën fillore në Darzë dhe me numër 34 në Ndermarrjen publike komunale. Numri i votuesve në këto dy vendvotime është 1243 […]


 • Prishtina bën bashkë kryetarët e komunave shqiptare në rajon

  Të premten më 16 shkurt kryetarët e Unionit të komunave shqiptare të rajonit, Tiranës, Gostivarit, Ulqinit, Presheveës, Prizrenit dhe Tetovës do të qëndrojnë për vizitë në Komunën e Prishtinës Kjo pritje në Komunën e  Prishtinës organizohet me rastin e 10 të pavarësisë së Kosovës, njofton Klan Kosova. Temë diskutimi në këtë takim do të jetë […] • E mbani mend Radio Kontakt në Shqipëri, festoi 20-vjetorin e themelimit

  Radio Kontakt feston 20-vjetorin e themelimit me praninë e shumë personaliteteve   Një ndër radiot e para private në Shqipëri, radio Kontakti ka zhvilluar mbrëmë pritjen gala me rastin e 20-vjetorit të themelimit. Në ceremoninë festive, të konceptuar në një mënyrë krejt të veçantë, merrnin pjesë personalitete të politikës, përfaqësues të pushtetit legjislativ, ambasadorë e […]