Articles Posted in the " Ulqin " Category

 • Si u takuan Gjovani e Vjollca Luka? (video)

  Gjovani e Vjollca Luka janë një çift i estradës, që përformojnë kudo nëpër vendet që ka shqipëtarë. Giovani ishte mysafir në një intervistë që RTV21 e kishte realizuar në Ulqin, në kuadër të emisionit 21Gradë. Në intervistë ai u pyet se si ishte takuar me gruan e tij, poashtu këngëtare e njohur. Këngëtari nga Ulqini […] • Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë Talat Xhaferi vizitoi Ulqinin

  Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, me ftesë të kryetarit të Kuvendit të Malit të Zi, Ivan Brajoviq, realizoi dy ditët e fundit vizitën e parë zyrtare të tij në Malin e Zi. Në kuadër të vizitës së tij, Xhaferi u takua me krerët e lartë shtetëror të Malit të Zi. Ditën e marte […]


 • Të dielen acar i vërtet, Ulqini -10 gradë, Rozhajë -26

  Nga dita e enjte, vendet e banuara me shqiptarë në Mal të Zi por edhe më gjërë do të përfshihen nga moti i ftohtë dhe në viset malore me reshje bore. Por, gjendja e alarmit, sipas meteorologëve, kulmon ditën e shtunë dhe të diele, kur në vend do të shënohen temperatura të ngjashme me të […]


 • “LOGU I BJESHKËVE” I MALËSISË SË MADHE DHE AT GJERGJ FISHTA

  Nga Frank Shkreli Disa javë më parë, ashtu si edhe çdo verë tjetër gjatë 17-viteve të fundit, në Kelmend të Malësisë së Madhe, u organizua një aktivitet kulturor me veshje, muzikë dhe valle tradicionale të Malësisë së Madhe.  Në përgjithësi, kjo është një ngjarje për të venë në dukje trashëgiminë historike të kombit shqiptar, si […] • Në respekt të kampionës olimpike, Gjoni dhe Haxhibeti në Kosovë

  Delegacioni nga Ulqini mori pjesë në ceremonin të organizuar nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit të Kosovës, me ç rast janë ndarë shpërblimet shtetërore kampiones olimpike në xhudo Majlinda Kelmendit dhe trajnerit të saj, Driton Kuka, për medaljen e parë të artë historike që i sollën Republikës së Kosovës. Delegacionin e Komunës e përfaqesuan […]


 • Një delegacion nga Decani po qëndron për vititë zyrtare në Ulqin

  Kryetari i Ulqinit  Nazif Cungu, kryetari i kuvendit dhe  nënkryetarët  pritën  delegacionin  e Komunës së  Decanit  të kryesuar nga kryetari i saj  z. Rasim Selmanaj. Në një takim të hapur dhe vëllazëror u prekën një sërë cështjesh  dhe fushat e  bashkëpunimit  ndërmjet dy  qyteteve. Qyteti ynë është i binjakëzuar  me qytetin e Decanit dhe marrëveshtja […]