Articles Posted in the " Richard Lukaj " Category • Nju Jork: Konsullata e Kosovës nderon Richard Lukajn me çmimin për arsim

  Nju Jork: Konsullata e Kosovës nderon personalitete dhe veprimtar të diasporës NEW YORK CITY : ( ALBTVUSA – 14 Dhjetor 2018) Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në Nju Jork , nderoi mbrëmë në një ceremoni të thjesht me nga një Çertifikat Faleminderimi dhe një cup qelqi – 8 personalitete të diasporës dhe tre […]


 • Nga festimet e Ditës së Flamurit Shqiptar në SHBA

  SHBA : Dita e Flamurit Shqiptar 2018 Nga Beqir SINA – Stamford – Connecticut 106 Vjetori i Shpalljes se Pavaresise se Shqiperise dhe ceremonia e ngritjes së Flamurit të Bashkësisë Shqiptare të Stamford-it   STAMFORD CT : Komuniteti shqiptaro-amerikan në Stamford me një aktivitetet festiv, ka shënuar Ditën e Flamurit 106 Vjetorin e Shpalljes së […] • Flamuri kuq e zi në shtizën e ndërtesës qeveritare në Stamford

  Nga Beqir SINA – New York  STAMFORD CT– Dita e Pavarësisë së Shqipërisë, u festua të djelën në mesdrek, edhe qendrën e qytetit të Stamford – Connecticut ( Konektiket ) . Veprimtaria e komunitetit shqiptar është udhëhequr nga filantropisti i njohur shqiptar Richard Lukaj , dhe ka kulmuar në orën 12 të mesditës, kur një […]


 • BIZNESMENI SHQIPTARO-AMERIKAN RIÇARD LUKA REAGON PAS DREKËS ME EDI RAMËN

  Gjatë vizitës së tij në Nju Jork, kryeministri Edi Rama dhe bashkëshortja e tij, Linda, drekuan me biznesmenin e suksesshëm shqiptaro-amerikan, Richard Lukaj. “Shumë faleminderit kryeministrit shqiptar që na lejoi mua dhe bashkëshorten të bashkojmë fëmijët tanë në tryezë dhe të ndajmë së bashku mesazhet optimiste”, shkruan biznesmeni në “Facebook”, teksa publikoi edhe disa foto […]


 • “Është e pakuptueshme që shqiptarët në Mal të Zi votojnë partitë malazeze”

  Intervistë e Richard Lukaj për gazetën Koha Javore Richard Lukaj, filantropist dhe biznesmen i suksesshëm i komunitetit shqiptar, në SHBA , i cili ka marrë pjesë së bashku me një grup shqiptarësh, në fushatën për ngritjen e fondeve – fundraisers për Hillary Clinton, në një intervistë për Kohën Javore shprehë shqetësimin për pozitën e shqiptarëve […]