Articles Posted in the " otrant olimpik " Category


 • Futboll: Otranti humbet në Tivar dhe largohet nga kreu i renditjes

  Në ndeshjen e javës së XIV-të të ligës së dytë futbollistike të Malit të Zi ekipi i Otrant Olimpikut nga qyteti i Ulqinit pësoi humbje në Tivar kundër Mornarit me rezultatin e ngushtë 3:2. Ekipi nga qyteti ynë ishte në epërsi dy herë gjatë takimit por pa mundur që ta ruaj atë deri në fund. […]


 • Ja çka ndodhi sot në stadiumin e Ulqinit (video)

  Ekipi i futbollit Otrant nga Ulqini fitoi sot ndaj Beranes me rezultatin e pastër 3:1 por që rezultati i kësaj ndeshje nuk ishte aq i rëndësishëm sa gjestet provokative të tifozëve nga Berana. Ata për asnjë moment nuk e kishin në rend të parë ndeshjen sa thirrjet provokative kundër shqiptarëve. Për një moment ndeshja u […]
 • Niazim Padoviq dhe Riad Pepiq përforcime të reja të Otrantit

  Niazim Padoviq dhe Riad Pepiq janë përforcimet më të reja të klubit futbollistik Otrant Olimpik nga qyteti jonë, kështu transmetojnë mediat sportive malazaze. Të dy këta futbollistë vitin e kaluar kanë mbrojtur ngjyrat e Deçiqit nga Tuzi. Ky është përforcimi i tretë që ekipi i futbollit të qytetit tonë i ka siguruar shërbimet për vitin […]


 • Futboll: Detaje nga pragndeshja Otrant – Ibar

  Sot në Ulqin luhet një nga ndeshje me deçizive për futbollistët ulqinakë në luftën për barazhin që të çon në kategorinë e parë të futbollit në Mal të Zi. Mysafirë të Otrant Olimpikut do të jenë hiç më pak se pretendentet kryesor që në fund të shpallen kampion, ekipi Ibër nga Rozhaja. Fitorja në këtë […]


 • Futboll: Ulqinakët shkatërrojnë Cetinën, ëndërra vazhdon

  Një fitore ma mjaft vlera kanë arritur futbollistët e Otrantn Olimpikut në kuadër të xhiros së 25-të të ligës së dytë futbollistike të Malit të Zi. Me rezultatin e pastër 3:0 dhe me tre pikët e fituara sot ulqinakët tashmë konsolidohen në vendin e tretë të kësaj lige, vend i cili çon na barazh për […]


 • Futboll: Rexha kthen Otrantin te fitoret

  Në kuadër të xhiros VII-të te Ligës së dytë futbollostike të Malit të Zi futbollistët e Otrant Olimpikut arritën që të fitojnë kundër Çelikut nga Nikshiqi me rezultatin minimal 1:0. Golin e vetëm të takimit e shënoi i riu Rexha pas një krosimi të bukur nga Alibegu. Në këtë mënyrë futbollistët nga Ulqini i kthehen […]


 • Otrant Olimpik i pafat kundër Bratsvos, vetëm barazim – Ja tabela

  Ekipi i Otrant Olimpiku nga Ulqini nuk arriti më shumë se një barazim pa gola si mysafir kundër ekipit të Bratsvos. Në një lojë të dominuar plotësisht nga të tanët ku rastët për gol ishin të shumta, ulqinakët duhet që të kënaqen me një pikë në një fushë që cilësohet si mjaft e vështirë. Ekipi […]