Articles Posted in the " Otrant " Category

 • Futboll: Mollabeqiri dhe Divanoviq për 3 pikë të vlefshme të Otrantit

  Ekipi Otrant Olimpikut nga Ulqini në javën e IV-të të ligës së dytë të Malit të Zi ka arritur të fitojë me rezultatin 2:1 kundër Igallos në fushën e kësaj të fundit. Golëshënuesit për ekipin nga Ulqini ishin Molloabeqiri në minutin e 64-të dhe Divanoviq në minutin e 70-të duke bërë që të përmbysin rezultatin […]


 • Mbrëmja donatore, 40 000 euro për klubin e futbollit Otrant Olimpik

  Mbrëmë, me 29 gusht në ambientet e hotelit Olimpic, komuna e Ulqinit organizoi një mbrëmje donatore në mbështetje të KF Otrant –Olympic. Në mbrëmje ishin të ftuar përfaqësues të institucioneve afaristë dhe sipërmarrës të fushave të ndryshme, pronarë të plazheve dhe dashamirë të sportit. Në këtë mbrëmje u arrit që të mblidhen mbi 40.000 euro […]


 • Komuna e Ulqinit organizon mbrëmje donatore për KF Otrant –Olympik

  Më 29 gusht në ambientet e hotelit Olimpic, komuna e Ulqinit organizon mbrëmjen donatore në mbështetje të KF Otrant –Olympic.Në mbrëmje janë ftuar përfaqësues të institucioneve afaristë dhe sipërmarrës të fushave të ndryshme, pronarë të plazheve, dhe dashamirë të sportit. Në sezonin e shkuar të rinjtë e tubuar rreth Klubit Futbollistik Otrant –Olympic na dhuruan […] • Futboll: Në vend të analizës, FALEMINDERIT DJEMA

  Ekipi i Ulqinit nuk arriti të bëjë befasinë e madhe pas në ndeshjen e dytë u mund  ga ekipi i Rudarit nga Plevla me rezultatin 3:0. Gjasat qe Otranti të hynte në ligën e parë të në duel me ekipin më me shumë tituj në Malin e Zi realisht ishin të vogla. Pa dashur të  […]


 • Otrant i kthehet fitoreve, “shkatërrojnë” Grafiçarin

  Futbollistet e Otrant Olimpikut pas humbjes se javës së kaluar kundër Komit i’u janë kthyer përsëri fitoreve. Kështu në ndeshjen e javës së XII-të të ligës së dytë të Malit të Zi ata kanë arritur që të fitojnë me rezultatin e thellë 5:1 kundër Grafiçarit. Golëshënuesit për ulqinakët ishin Muharremi (3 gola), Mollabeqiri dhe Rexha. […]