Articles Posted in the " nik gjeloshaj " Category

 • Tuz: Denim prej 230€ për ngritjen e flamurit shqiptar

  Emin Beqaj nga Tuzi është dënuar në shumën prej 230€ për shkak se për festën e Ditës së Flamurit kishte vendosur flamurin shqiptar në shtëpinë e vet. Këtë dënim për qytetarin nga Tuzi e ka paguar subjekti politik Alternativa Shqiptare. I pari i koalicionit të partive shqiptare për zgjedhjet e 3 marsit, Nik Gjeloshaj, nëpërmes […]


 • ASH-LDSH-UDSH merren vesh për ndarjen e funksioneve dhe numrave në listë, ja renditja

  Ne Kuvendin e Komunës së Tuzit, Alternativa Shqiptare, Lidhja Demokratike Shqiptare dhe Unioni Demokratik i Shqiptarëve, nënshkruan te merkuren koalicion parazgjedhor. Koalicioni u nënshkrua nga lideri i ASH-së, Nik Gjeloshaj, lideri i LDSH-së, Nikollë Camaj dhe lideri i UDSH-së-Dega e Malësisë, Fadil Kajoshaj. Me këtë Memorandum bashkëpunimi definohen çështjet kryesore për të lidhur me ushtrimin e pushtetit në Komunën […]


 • UDSH del e vetme në zgjedhjet lokale në Tuz

  Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq para disa muajëve kishte shpallur datën e zgjedhjeve lokale për Kuvendit e Komunës së Tuzit. Sipas këtij vendimi, zgjedhjet do të mbahen ma 03 Mars 2019. Alternativa Shqiptare dhe Lidhja Demokratike Shqiptare, tashmë janë dakorduar dhe në këto zgjedhje do të dalin në koalicion. Deri vonë është pritur […]


 • Camaj e Gjeka refuzojnë ftesën e Nimanbegut

  Lidhja Demokratike Shqiptare dhe Partia Demokratike, përmes një shkrese publike iu përgjigjen deputetit të Koalicionit Shqiptarë të Vendosur (Forca, UDSH, ASH), Genci Nimanbegut, në ftesën për të biseduar lidhur me ligjin zgjedhor. Nga një fotografi mund të shihet se pjesmarrës në këtë takim ishin Mehmet Zenka nga UDSH, Nik Gjeloshaj nga ASH, Saubih Mehmeti nga […]


 • Gjeloshaj: Në Plavë na munguan 40 vota për mandatin e dytë

  I pari i listës së Alternativës Shqiptare për Podgoricën, Nik Gjeloshaj, nëpërmes një postimi të tij në FB, ka falenderuar të gjithë qytetarët që kanë votuar këtë subjekt në Podgoricë si edhe në  Plavë. Nëpërmes këtij shkrimi Gjeloshaj tregon se në Plavë kanë munguar 40 vota për të marrë edhe mandatin e dytë. Shkrimin e […] • Alternativa Shqiptare do të marrë pjesë në zgjedhjet lokale në Ulqin

  Subjekti politik Alternativa Shqiptare sipas të gjitha gjasave do të marrë pjesë në zgjedhjet lokale në Komunën e Ulqinit. Pas arrtijes që të dalë si subjekti më i votuar shqiptar në zgjedhjet lokale të dieles së kaluar në Tuz, ky subjekt është duke bërë përgatitje intensive për zgjedhjet e 4 shkurtit, që do të mbahën […]


 • “VOTONI PËR NIK GJELOSHAJ – MAKRONIN E MALËSISE”

  Shkruan Gjekë Gjonlekaj/New York Për Nikë Gjeloshaj dhe aktivitetet e tij politike dhe shoqërore kisha dëgjuar para shumë  vjetësh. Nikë Gjeloshaj nuk e kam takuar asnjëherë në jëtën time. Në fillim këtë emër e kisha përzierë me Nikë Gjeloshin e Kosovës, i cili  kishte qënë nënkryetar i Ibrahim Ruhgovës. Nikë Gjeloshi i Kosovës ka botuar disa vepra për gjëndjen politike në […]


 • Lista e Alterantivës Shqiptare për zgjedhjet lokale në Tuz

  Ish deputeti Nik Gjeloshaj dhe i pari i listës Alternativa Shqiptare për zgjedhjet lokale në Tuz ka publikur edhe emrat tjerë të cilët do të kandidojnë për Kuvendin komunal në këtë qytet. Gjeloshaj listën e këtij subjekti e ka cilësuar si shumë të mirë dhe që është ”më e përgatitur që mund të sjell ndryshimin […]