Articles Posted in the " mehmet bardhi " Category


 • Saubih Mehmeti zgjedhet kryetar i ri i LD në MZ

  Të shtunën, më 19.01.2019, në Ulqin u mbajt Kuvendi VIII (zgjedhor) i Lidhjes Demokratike në Mal të Zi. Nga ky Kuvend u zgjodh kryetari i ri dhe kryesia e re e LD në MZ. Kryetar i ri i këtij subjekti politik u zgjodh  z. Saubih Mehmeti. Z. Mehmeti në këtë post do të zevendësojë z. […]
 • MEHMET BARDHI NGUSHËLLON E ME RASTIN E VDEKJES SË JONUZ MUSLIUT

      FAMILJES SË JONUZ MUSLIUT   B U J A N OC   E nderuara familje Musliu, Bashkëluftëtarë të Jonuzit, qytetarë të Luginës…të Kosovës Lindore, Bashkëveprimtarë të Lëvizjes së Progresit Demokratik  (LPD),   Me dhimbje të thellë mësuam  se në moshën 59 vjeçare, në një spital në Turqi, ku gjendej në një trajtim mjekësor, […]


 • LD në MZ URON TË GJITHË SHQIPTARËT ME RASTIN E DITËS SË FLAMURIT

    URIME 28 NËNTORIN – DITËN  E  FLAMURIT KOMBËTAR SHQIPTAR! – të gjithë shqiptarëve kudo që jetojnë e punojnë, në shtetin amë Shqipëri e Kosovë, në trojet e veta stërgjyshore, sot në Malin e Zi, Maqedoni, Luginën e Preshevës, në Çamëri dhe në diasporë, në SHBA e Kanadë, në Evropë e kudo, anë e kënd […]
 • BARDHI: HELMUT KOHL ISHTE NJË POLITIKAN, HUMANIST E NJERI I MADH

      (Mesazh ngushëllimi me rastin e vdekjes së Helmut Kohl-it, ish kancelarit të Gjermanisë)   Sot, ditë e shtunë, më 1 korrik 2017,  në Parlamentin e Evropës – në Strazburg, u zhvillua ceremonia e përmortshme, ku disa qindra personalitete të njohura botërore vlerësuan lart figurën e ish kancelarit gjerman, Helmut Kohl, i cili vdiq […]


 • ME FAT BAJRAMI – Urojnë Zenka dhe Bardhi

  Urimi i Ministrit për të Drejtat e Njeriut dhe Pakicave Mehmed Zenka Deti me bisedoj për vetëvehten, mbi madhësinë e vet, mbi të gjitha krijesat që jetojnë ne mbrendësinë e ti… I bisedova detit për Islamin dhe ai u ndie i vogël. Me këtë citat, në emër të Ministrisë për të Drejtat e Njeriut dhe […]