Articles Posted in the " loro nrekiq " Category


 • Nënshkruhet vendimi për shpalljen e parkut të natyrës ”Kriporja e Ulqinit”

  NË PREZENCËN E AMBASADORËVE TË BRITANISË SË MADHE DHE GJERMANISË, FIRMOSET VENDIMI HISTORIK PËR SHPALLJEN E PARKUT TË NATYRËS „KRIPORJA E ULQINIT” Sot, në prezencën e nënkryetarit të Kuvendit të Malit të Zi Genc Nimanbegut, ministrit të Ministrisë së Zhvillimit të Qëndrueshëm Pavlle Radulloviq, shkëlqesisë së saj ambasadores së Britanisë së Madhe në Mal të […]


 • Situatë e rëndë në Ulqin, mblidhet Shtabi i Emergjencave

  Kryetari i Ulqinit Loro Nrekiq ka thirur sot në një takim  të jashtëzakonshëm Shtabin e Emergjencave ku u  raportua  për dëmet që shkaktoi shiu i mbëmshëm  dhe era e madhe. Sipas  kompetentëve nga terreni, dëmet janë të  mëdha, dhjetra pemë të thyera, rreth 40 automjete të dëmtuar, pullaze shtëpiash  dhe  objektesh janë dëmtuar, prishje jane shënuar në hotele e restorante, në plazhe ka dëme  shumë […]


 • Përfundoi turneu ”Trofeu i Ulqinit”

  Të dielën me 09.06.2019 në Ulqin u mbajtë trofeu i parë i Ulqinit në sportin e Taekwondo-së. Me rastin e 15 vjetorit të themelimit të klubit organizohet turneu ndërkombëtarë nga klubi i Taekwondo-së Ulqini. Në këtë aktivitet sportiv u paraqitën 420 garues, 36 klube nga 5 vende, kështu mësohet nga prof. Fikret Dushku. Turneu përfundoj […]


 • Lobi euroatlantik shqiptar i interesuar për investime në Ulqin

  Në Ulqin qëndroi për vizitë pune Kryetari i Lobit Euroatlantik Shqiptar Z. Shukri Ymeri. Ai u prit nga Kryetari i Komunës Loro Nrekiq dhe nënkryetarja Hadixhe Gjoni. Lobi Euroatlantik Shqiptar u tha se është organizatë joqeveritare e cila ka për qëllim të bashkojë mbarë mërgatën shqiptare anekënd botës, mësohet nga Komuna e Ulqinit, transmeton Ulqini […]


 • Shkolla e mesme e kombinuar ”Vëllazërim –Bashkim” binjakëzohet me shkollën në Stamboll

  Sot, Kryetari i Ulqinit Loro Nrekiq dhe nënkryetarja Hadixha Gjoni  pritën  delegacionin e shkollës Melahat Akkutlu-Anadolu Lisesi  të disktriktit Kadikoz nga Stambolli. Në kët takim merrnin pjesë edhe Drejtori i Shkollës së mesme të kombinuar ”Vëllazërim-Bashkim” Husein Katana dhe nëndrejtoresha  Majlinda Duraku, mësohet nga Komuna e Ulqini, transmeton Ulqini Online. Nesër ndërmjet dy shkollave  pritet  […]


 • “Interesim i shtetasve të Kosovës për të investuar në Ulqin”

  Kryetari i Komunës së Ulqinit, Loro Nrekiq, që vije nga radhët e Partisë Demokratike të Socialistëve (DPS), ka thënë se interesimi i afaristëve nga Kosova për të investuar në Ulqin, në sektorin e hotelerisë dhe ndërtimit është i lartë, madje sipas tij, interesimi nuk ka qenë asnjëherë më i madh. “Sa u përket bizneseve nga […] • ”Dëmet e shkaktuara ullishtës llogariten në mbi 800 000 euro”

  Ministrja Vuçinoviq viziton Ulqinin  Në Ulqin qëndroi për vizitë pune Ministrja pa portofol në Qeverinë e Malit të Zi Marija Vuçinoviq.Ajo u prit nga Kryetari i Komunës Loro Nrekiq, kryetari i Kuvendit Dr.Ilir Çapuni dhe nënkryetarët e komunës. Kryetari Nrekiq , bëri një prezantim të dëmeve që i janë shkaktuar amvisnive dhe  pronarëve të ullishtës […]


 • Klubi i karatesë Ulqini i ndan Mirënjohje Kryetarit të Ulqinit

  Sot, kryetari i komunës Loro Nrekiq priti  anëtarët e udhëheqsisë së  Klubit të karatesë Ulqini. Me këtë rast ata  i ndanë mirënjohje  të vecantë kryetarit Nrekiq, për sic thuhet në motivacion për angazhim ndër vite në krye të  këtij ekipi i cili  për pjesëmarrje të suksesshme është  lançuar me  çmime, kupa dhe diploma  në kampionate […]