Articles Posted in the " lidhja demokratike ne mal te zi " Category  • Ethet paszgjedhore

    A (s’) janë shqiptarët e denjë të qeverisin me Ulqinin  Nga Gjekë Gjonaj Ulqini të dielën e kaluar mbajti zgjedhjet lokale të radhës.  Nga rezultatet paraprake të Komisionit Zgjedhor Komunal qytetarët e kësaj komunë  me të drejtë vote,  edhe kësaj herë si çdo herë deri më tani, votuan shqip. Votëbesimin   ua  dhanë subjeteve të tyre  […]  • LD në MZ URON TË GJITHË SHQIPTARËT ME RASTIN E DITËS SË FLAMURIT

      URIME 28 NËNTORIN – DITËN  E  FLAMURIT KOMBËTAR SHQIPTAR! – të gjithë shqiptarëve kudo që jetojnë e punojnë, në shtetin amë Shqipëri e Kosovë, në trojet e veta stërgjyshore, sot në Malin e Zi, Maqedoni, Luginën e Preshevës, në Çamëri dhe në diasporë, në SHBA e Kanadë, në Evropë e kudo, anë e kënd […]  • URIM ME RASTIN E 26-VJETORIT TË LD NË MZ

    Të nderuar anëtare dhe anëtarë të Lidhjes Demokratike në Mal të Zi, Të nderuar përkrahës të këtij rrugëtimi të gjatë më se një çerek shekulli, të nderuar qytetarë, të nderuar bashkatdhetarë, Zonja dhe zotërinj, URIME TË PËRZEMËRTA ME RASTIN E 26-VJETORIT TË LIDHJES DEMOKRATIKE në MAL ZI! Të përkujtojmë kur më 9 shtator 1990 përfaqësuesit […]