Articles Posted in the " Ilir Çapuni " Category

 • Ambasdori i Kosovës Ylber Hysa vizitë Forcës së Re Demokratike

  Vizita  e ambasadorit të Republikës së Kosovës në Mal të Zi Sot, më 24 shtator 2019,  kryetari i Forcës së Re Demokratike Nazif Cungu me bashkëpunëtorët  z. Ilir Çapunin dhe znj. Fatime Truma, priti ambasadorin e ri të Republikës së Kosovës në Mal të Zi, Sh.E.T. Ylber Hysa me bashkëpunëtorët e vet, mësohet nga një […] • Kriporja e Ulqinit edhe zyrtarisht park i natyrës

  Nga Gjekë Gjonaj Kryetari i Kuvendit Komunal të Ulqinit dr.  Ilir Çapuni sot nënshkroi  Vendimin për shpalljen e parkut të natyrës „Kriporja e Ulqinit”, i cili u miratua në Kuvendin Komunal më 26 qershor 2019.  Në fjalimin e tij përshëndetës, kryetari i Kuvendit dr.  Ilir Çapuni kujtoi të pranishmit për  gjenezën  e këtij vendimit nga […]


 • Nënshkruhet vendimi për shpalljen e parkut të natyrës ”Kriporja e Ulqinit”

  NË PREZENCËN E AMBASADORËVE TË BRITANISË SË MADHE DHE GJERMANISË, FIRMOSET VENDIMI HISTORIK PËR SHPALLJEN E PARKUT TË NATYRËS „KRIPORJA E ULQINIT” Sot, në prezencën e nënkryetarit të Kuvendit të Malit të Zi Genc Nimanbegut, ministrit të Ministrisë së Zhvillimit të Qëndrueshëm Pavlle Radulloviq, shkëlqesisë së saj ambasadores së Britanisë së Madhe në Mal të […]


 • ”Dëmet e shkaktuara ullishtës llogariten në mbi 800 000 euro”

  Ministrja Vuçinoviq viziton Ulqinin  Në Ulqin qëndroi për vizitë pune Ministrja pa portofol në Qeverinë e Malit të Zi Marija Vuçinoviq.Ajo u prit nga Kryetari i Komunës Loro Nrekiq, kryetari i Kuvendit Dr.Ilir Çapuni dhe nënkryetarët e komunës. Kryetari Nrekiq , bëri një prezantim të dëmeve që i janë shkaktuar amvisnive dhe  pronarëve të ullishtës […]


 • Nika me bashkëpunëtorë takohet me përfaqësuesit e Këshillit të Evropës

  Takim me përfaqësuesit e Këshillit të Evropës në lidhje me Konventën Kuadër për Ruajtjen e Pakicave Kombëtare Të enjten, më 29.11.2018  në Ulqin, kryetari i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Mal të Zi  Faik Nika dhe anëtarët e Këshillit Genci Nimanbegu, Ilir Çapuni, Ruzhdi Lluka dhe Adriana Hoxha u takuan me përfaqësuesit e Këshillit të […]


 • Krerët e Forcës presin ambasadorin e Shqipërisë

  Vizita  e Ambasadorit të Republikës së Shqipërisë në Mal të Zi   Sot, më 30 tetor 2018,  kryetari i Forcës së Re Demokratike Nazif Cungu me bashkëpunëtorët  z. Ilir Çapunin dhe znj. Fatime Truma, priti ambasadorin e ri të Republikës së Shqipërisë në Mal të Zi, Sh.E.T. Ridi Kurtezi me bashkëpunëtorët e vet, mësohet nga […]


 • Kryetari i Kuvendit Ilir Çapuni uron me rastin e Kurban Bajramit

  Qytetarë të nderuar,  Po ju  dërgoj  selamet  dhe  përqafimet  nga  Qabeja  e  bekuar.  Gëzuar nga zemra festën e  Bajramit, festën e sakrificës.  Ditët e kësaj feste janë ditët më të mira që të përkujtojmë sakrificën e babës Ibrahim, mundin e nënës Haxhire, durimin dhe besimin e djalit Ismail dhe shpërblimin dhe mëshirën e të madhit […]


 • Lokalitetit të Shasit sa më parë ti përcaktohet dedikimi muzeal

  Kryetari i Kuvendit të Ulqinit z. Ilir Çapuni gjatë tërë javës së kaluar ka qenë i preokupuar dhe mjaft i angazhuar që situata në Shas pas paralajmërimeve të Kishës Ortodokse Serbe për liturgji në Kishën e Shën Gjonit të mos eskalojë dhe të marrë përmasa të padëshiruara. Në këtë mision të tij ai edhe i’a […]


 • Çapuni: Veprimtari të jashtëligjshme në lokalitetin arkeologjik të Shasit

  Më 6 korrik të 2018, Bashkësia Lokale e Katërkollës dhe Qendra për Kulturë-Muzetë e Ulqinit i janë drejtuar  Kuvendit të Komunës së Ulqinit me shkresa në të cilat Komuna vihen në dijeni për veprimtari të jashtëligjshme në lokalitetin arkeologjik të Shasit. Duke vepruar sipas këtyre kërkesa, Policia Komunale e Ulqinit ka dalë në vendngjarje dhe […]