Articles Posted in the " dita e flamurit " Category


  • Forca e Re Demokratike uron festën e madhe kombëtare – Ditën e Flamurit

    Te nderuar bashkëkombas,   Ne emër te Forcës se Re Demokratike dhe ne emrin tim personal  përzemërsisht dëshiroj të ju uroj festen e madhe kombëtare Ditën e Flamurit-28 nëntorin. Kjo feste ketë vit vjen e përforcuar me 550 vjetorin e Heroit tone kombëtare Gjergj Kastriotit Skenderbeut, prandaj ne si shqiptare e mirëpresim me shume kënaqësi  […]


  • NË KRAJË U KREMTUA DITA E FLAMURIT

    Nga Ali Gjeçbritaj Të dielën më 26 nëntor  Shoqata “Kraja” me rastin e festimit të 28 Nëntorit organizoi për qytatarët e Krajës dhe të tjerët një manifestim kulturor. Manifestimi u mbajt në Ostros në Sallën e Shtëpisë së Kulturës. Manifestuaesit i argëtuan këngëtarët vendas Myzafer Koliqi, Blerim Marshiqi, Afrim Çobi dhe DJ Labeat Draga. Agron […]