E pabesueshme: Në hotelin Albatros, i vjedhin 1700€ dhe i kthehet kuleta bosh

albatros-regjisori-nga-kosova-vidhetRegjisori i filmit Selami Taraku njoftoi policinë e Ulqinit se para disa ditësh u plaçkit në hotelin “Albatros”.

Ai për të përditshmen “Vijesti” ka deklaruar  se nga tavolina në restorantin e këtij objekti i humbi kuletën, me 1700 euro dhe biznes kartat, të cilin më pas ia kthyen bosh.

Taraku  paralajmëroi padi kundër pronarit dhe drejtorit të “Albatrosit”.

Nha ana tjetër drejtori i hotelit Xhemal Bushatliq ka thënë se i vjen keq që mysafiri i tyre humbi kuletën, por nuk ndjehet përgjegjës.
“Nuk do të jem i lumtur për këtë gjë, por nëse më paditë, atëherë më duhet ta padisë edhe unë atë”, u shpreh Bushatliqi.

albatros-regjisori-nga-kosova-vidhet