“Ulqinakes” dhe “Nji natë n’Shkodër” – Gëzim Salaj sjell dy këngë të reja (video)

Gezim-salajKëngëtari i mirënjohur Gëzim Salaj i cili njihet si interpretues i mirë i këngës popullore ulqinake dhe shkodrane për dashamirësit e vet të shumtë ka sjellur dy këngë të reja.

Kënga e parë ”Ulqinakes” është realizuar nga Ali Zigeli, teksti Hodo Luka dhe muzika Gezim Haxhimehmeti ndërsa këngën “Nji natë n’Shkodër”e kanë realizuar: muzika Luan Degistani kurse teksti Qazim Cela ndërsa videoklipi është realizuat nga Blue Sky.

Më poshtë mund ti shikoni dhe ndëgjoni dy këngët.