Futboll: Përsëri Divanoviq, përsëri fitore për Otrantin

Futbollistët e Otrant Olimpikut arritën një fitore me rezultatin minimal 1:0 por me mjaft vlera kundër ekipit Jezero nga Plava.

I përhershmi Meti Divanoviq me golin e tij ne pjesen e dytë të takimit i dha ulqinakëve fitoren e radhës. Në lojën e ulqinakëve u dalluan edhe A. Rudaj në mbrojtje dhe Daciq në mesfushë.

Me këtë fitore Otrant është kyçur seriozisht në garë për barazh, i cili të çon në ligën e parë futbollistike të Malit të Zi.