Futboll: Zgjohet Otranti, fiton si mysafir

Nga ndeshjet e kaluara

Në ndeshjen e javës së XII-të të Ligës së dytë futbollistike të Malit të Zi ekipi Otrant Olimpik nga Ulqini arriti të fitojë si mysafir në Tivat kundër Asenalit me rezultatin 3:1.

Golar për ekipin tonë u shënuar nga V. Rudaj, Nikoliq dhe A. Rudaj.

Me këtë fitore Otranti i largohet pak zonës së ftoftë.

Ndeshjen e radhës Otrant Olimpik do ta luajë kundër ekipit Kom nga Podgorica në Ulqin.