Prishtina-SutjeskaTrajneri i Sutjeskas, Dusan Dubljeviq ka mbetur i befasuar me atmosferën e krijuar nga tifozët e Prishtinës, Plisat.
Ai arsyetoi humbjen pak edhe me ndarjen e drejtësisë.
“Luajtëm mirë, por në fund të ndeshjes bëmë gabime. Nuk dua të komentojë referimin, por në një moment mu desh të reagojë. Ai reagim i imi nuk ishte ndonjë provokim, dhe shpresoj të mos merret si i tillë. Për ne këtu merr fund Liga Ballkanike”, tha Dubljeviq për ‘Gazetënolle’.

Sa i përket atmosferës ai tha: “Organizimi si në parket, si në tribuna ishte perfekt. Falënderoj Prishtinën për mikpritje”. /Koha Net/

By admini