Urimi special i ministrit kosovar Pacolli për Gjukanoviqin (foto)

Prtcr: Facebook

Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka uruar Milo Gjukanoviqin për fitoren e tij si President i Malit të Zi.

Pacolli përmes një statusi në Facebook, ka përgëzuar fqinjët dhe shpreson që do të ketë marrëdhënie të mira në mes të dyja vendeve.

Urimi i shkruar në gjuhën malazeze ka tërhequr vëmendjen e shumë komentuesve në faqen e tij në facebook.