Struga fituese e Kupës Pavarësia 2017, Otranti thyhet pas penalltive (video)

Kupa e “Pavarësisë”, Struga triumfon në Korçë (Video)

U zhvillua paraditen e sotme në anekset e qytetit të Korçës, Kupa e Pavarësisë ku morën pjesë 4 skuadrat shqiptare: Liria e Prizrenit, Struga, Otranti i Ulqinit dhe Tirana

Skuadra e Strugës ishte triumfuesja e mini-turneut të zhvilluar me rastin e 105 vjetorit të Pavarësisë. Struganët mposhtën me 11-metërsha Otrant Ulqinin duke ngritur në qiell kupën.

Më poshtë iu njohim edhe me rezultatet e 2 sfidave të tjera:

Liria e Prizrenit – Otranti 1-2

Shënues: Ron Gashi 20’ / Mehmed Divanoviç 25’, 32’

Tirana – Struga 0-1

Shënues: Migjen Sherifi 12’